reklam banner'' width=-
-

SULTANHANI KAYMAKAMI MURAT KARASU'NUN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜNÜ MESAJI

Sultanhanı Kaymakamı Murat Karasu "Bizim milletimiz, Çanakkale ve İstiklal Harbi’nde gösterdiği üstün mücadelede görüldüğü gibi vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğüne kendisini adamış bir millettir"...

-reklam bannerwidth=--
SULTANHANI KAYMAKAMI MURAT KARASU'NUN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜNÜ MESAJI
18 Eylül 2019 - 14:56

 Karasu 19 Eylül Gaziler gününü Münasebetiyle Yayımladığı mesajında; “Ülkemiz Topraklarında Güven, Huzur ve emniyetimizi temin eden kahraman gaziler, Milletin kalbinde daima ayrı bir yere sahiptir. Bizim milletimiz, Çanakkale ve İstiklal Harbi’nde gösterdiği üstün mücadelede  görüldüğü gibi  vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğüne kendisini adamış bir millettir. Aziz milletimiz bu kararlılığını 15 Temmuz gecesi de gösterip milli iradesine sahip çıkarak tarihin sayfalarına bir destan daha yazmıştır.
 
Tarih boyunca vatanı, bayrağı ve bağımsızlığı uğruna mücadeleler veren Türk Milleti bu uğurda her zaman seve seve canını ortaya koymuş ya şehitlik ya da gazilik mertebesine erişmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin  kurulması Yüce Milletimizin bu fedakarlığı ve inancı sayesinde olmuştur. Üzerinde bağımsız bir şekilde yaşadığımız bu vatanı canları pahasına korumuş olan tüm Gazi ve Şehitlerimize Büyük Türk Milleti her zaman Minnettar kalacak ve dün olduğu gibi bugünde vatanının bölünmez bütünlüğünü, Bayrağını, bağımsızlığını ve vatan toprağını canı pahasına koruyacak ve savunacaktır. Milletimiz, vatanı ve bağımsızlığı için tarih boyunca birlik ve beraberlik içinde  tüm zorluklara göğüs germiş; gerektiğinde canını vermekten çekinmeyip, milletimizin daima büyük zaferlere ulaşmasını, hür ve müstakil yaşamasını sağlamıştır.
 
Bu anlamlı günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatanı bizlere kazandıran ve emanet eden tüm silah arkadaşlarına, kahramanlıkları ile her zaman gurur duyduğumuz Gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyorum. Başta vatanımızın varlığı, birliği ve beraberliği için her dönemde canlarını feda eden aziz şehitlerimiz olmak üzere ebediyete intikal eden gazilerimize Cenabı Allah’tan rahmet diliyor, tüm gazilerimizin bu anlamlı gününü kutluyorum.”
Dedi.
 

-----
Bu haber 2634 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum