reklam banner'' width=-
-
-

ESKİL'DE KAYBOLAN 83 KOYUN JANDARMA TARAFINDAN SULTANHANI İLÇESİNDE BULUNDU

Eskil ilçesi ikizce Köyünden Hüseyin Gökoğlu' na ait 83 Koyun Dün Akşam kayboldu. Koyunları Jandarma Sultanhanı ilçesi yakınlarında buldu.

---
ESKİL'DE KAYBOLAN 83 KOYUN JANDARMA TARAFINDAN SULTANHANI İLÇESİNDE BULUNDU
06 Mart 2021 - 14:09
Konuya ilişkin yapılan açıklamada; "Aksaray ili Eskil ilçesi İkizce Köyü Yacak mevkiinde ikamet eden Hüseyin GÖKOĞLU isimli şahıs 112 ihbar hattını arayarak 05 Mart 2021 günü saat 18.00 sıralarında evinin yakınında bulunan ahırında (83) adet koyunun kaybolduğunu beyan ederek ihbarda bulunmuştur.

İhbarın İl Jandarma Komutanlığına bildirilmesine müteakip, konuya derhal reaksiyon gösterilerek İl Jandarma Komutanlığına bağlı unsurlar ve Döner Kanat Mikro İHA ekipleri ile birlikte söz konusu Eskil İkizce Köyü Yacak Mevkiine sevk edilmişlerdir.

Konu ile ilgili olarak, termal kamera özelliği bulunan Döner Kanat Mikro İHA cihazından da faydalanılarak sabaha kadar aralıksız yapılan kapsamlı ve itinalı aramalar neticesinde (83) adet koyun       06 Mart 2021 günü saat 10.00 sıralarında hayvanların kaybolduğu yerden (20)
km uzaklıkta Sultanhanı İlçesi Kuştepesi mevkiinde arazi içerisinde başıboş bir şekilde bulunarak sahibine tam ve eksiksiz olarak teslim edilmiştir."  
denildi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Sultanhanı Gazetesi ve Abonesi olduğumuz Ajansımıza aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eser özel izin alınmadan kullanılamaz.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum