reklam banner'' width=-
-

SULTANHANLI ÖĞRENCİLERDEN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA MASKELİ DESTEK

LÖSEV, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası‘nda herkesi lösemili çocuklara destek olmak için maskeyi bir sembol olarak seçti. LÖSEV bu etkinlikle, löseminin önlenebilir ve tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu milyonlara duyurmak, lösemi hastası çocukların yanında olmak olduğunu vurguladı. Bu Farkındalığa Sultanhanı Yunus Emre İlkokulu Öğrencileri de Maskelerini tarak destek oldular.

---
SULTANHANLI ÖĞRENCİLERDEN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA MASKELİ DESTEK
06 Kasım 2019 - 12:02

LÖSEV, löseminin önlenebilen ve tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu anlatmak için 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda Türkiye’nin dört bir yanında farkındalık etkinlikleri düzenliyor. Çeşitli etkinlikler ile löseminin çaresiz bir hastalık olmadığı, tedavi süresince takılan maskenin, enfeksiyondan korunmak için kullanıldığı anlatılacak. Maskeleri nedeniyle sosyal dışlanmayla karşı karşıya kalan çocuklar yılın bir haftası da olsa hatırlanacak.

Löseminin bulaşıcı bir hastalık olmadığına dikkat çekmek için düzenlenen etkinlikler kapsamında bilgilendirme seminerleri gerçekleştirilecek. Milli Eğitim müfredatında da kendine yer bulan Lösemili Çocuklar Haftası, birçok farkındalık etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Kampanyanın sloganı bu yıl “Maskeni tak farkındalık oluştur” olarak belirlendi. Lösemili çocuklar, tedavileri devam ederken çevreden mikrop kapmamak adına, özellikle kamusal alanlarda maske kullanıyor.SULTANHANLI ÖĞRENCİLERDEN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA MASKELİ DESTEK

Bu Farkındalığa Sultanhanı Yunus Emre İlkokulu Öğrencileri de Maskelerini tarak destek oldular. Bu yıl LÖSEV'in Lösemiye dikkat çekmek için “Maskeni tak farkındalık oluştur” şeklindeki sloganına destek olmak için sınıflarda ve Tenefüzlerde Maske Tarak Lösemiye dikkat çektiler.

----
Bu haber 3375 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum