reklam banner'' width=-
-
-

SULTANHANI İLÇESİNDE OLUŞAN GÖÇÜK TEDİRGİN ETTİ

Sultanhanı ilçesinde oluşan Obruk şeklindeki yarılma vatandaşları tedirgin etti.

----
05 Mayıs 2020 - 20:05

Sultanhanı ilçesinde oluşan Obruk şeklindeki yarılma vatandaşları tedirgin etti.

Sultanhanı ilçesi sınırları içerisinde çökme ve yarımalar oluştu obrugun uzunluğu dikkat çekti.  ilçe de oluşan yarılma  ve çökme olayını yerinde incelemek üzere Aksaray il afet ve acil yardım müdürlügü ekipleri inceleme de bulundu . 

AFAD il müdürü Cezmi Türkmen , "Sultanhanı ilçesinde arazi de  meydana gelen çöküntü nedeniyle müdürlüğümüz teknik personelleri ilk incelemeyi tamamlamış olup arama kurtarma ekibimizce gerekli güvenlik önlemleri alınmıştır. Müdürlüğümüzde Konya Selçuk ve Aksaray Üniversitesi öğretim görevlileri ile birlikte ayrıntılı inceleme ve çalışma başlatılacaktır" dedi.


Oluşan çöküntü obruk nedeniyle vatandaşlar ise tedirgin oldu. Komşu ilçe Karapınar da buna benzer daha büyük obrukların oluşma sıklığının arttığı bilinirken Sultanhanı ilçesinde yaşanan çöküntü obruğun oluşma nedeni gerekli incelemeler sonunda belirnecek.

Bu haber 9377 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sultan han
    1 ay önce
    Sulayın bol bol sulayın tarlaları, Konya daki obrukları yakında Sultanhanı'nda görürseniz şaşırmayın, Sultanhanı'na bir şekilde sulama kanalı gelmesi lazım yoksa durum ilerleyen yıllarda berbat olur ...