reklam banner'' width=-
-
---

SULTANHANI İLÇESİ YENİ KAYMAKAMI HASAN HÜSEYİN ALPASLAN GÖREVE BAŞLADI

Vekaleten Yürütülen Sultanhanı Kaymakamlığına Kaymakam Hasan Hüseyin Alpaslan atandı.

---
SULTANHANI İLÇESİ YENİ KAYMAKAMI HASAN HÜSEYİN ALPASLAN GÖREVE BAŞLADI
15 Eylül 2020 - 10:22

Vekaleten Yürütülen Sultanhanı Kaymakamlığına yine vekaleten Kaymakam Hasan Hüseyin Alpaslan atandı.
 
Yaklaşık 2 ay önce Sultanhanı ilçesinin İlk Kaymakamı Murat Karasu’nun Sakarya Vali yardımcılığına atanmasının ardından Vekaleten Bakanlık oluru ile Sultanhanı kaymakamlığına atanan ve Yaklaşık 2 ay Sultanhanı ilçesinde görev yapan Soner Divli’nin yerine Sultanhanı Kaymakamlığına yine vekaleten Hasan Hüseyin Alpaslan atandı.

 

Hasan Hüseyin Alpaslan Kim dir?


1993 yılında Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesinde doğdu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden 2016 yılında mezun oldu.

Kaymakam Adaylığı Sınavı’nı kazanarak Mart 2018 tarihinde 106. Dönem Konya Kaymakam Adayı olarak mesleğe intisap etti. Konya Valiliği İl Stajı’nın ardından Ankara Haymana’da Kaymakam Refikliği Stajı’nı tamamladı.

Sırasıyla Ankara – Evren, Antalya – Gündoğmuş, Gümüşhane – Torul ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. 6 ay süre ile Fransa’da dil eğitimi aldı.  İngilizce ve Fransızca bilmektedir.


Bu haber 7358 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Kemal Şanlı
  2 ay önce
  Dün bu haber böyle değildi değiştirmişsiniz. Güya kaymakam birçok yerde kaymakamlık yaptı gibi bi haberdi dünkü. Hayırdır ne iş?
 • Editör
  2 ay önce
  Dün haberde kaymakam beyin öz geçmişi tümüyle elimize ulaşmadığı için görev yaptığı ilçeleri tek tek yazmamıştık ve "birçok ilçede görev yaptı" şeklinde yazmıştık, bugün ise ilçe kaymakamlığımızdan daha önceki görev yaptığı ilçeler ve öz geçmişi elimize ulaştı ve haber düzenlendi.