reklam banner'' width=-
-

AKSARAY BAROSU BAŞKANI TOPRAK'IN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI(2019)

Aksaray Barosu Başkanı Av. Ramazan Erhan TOPRAK’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96.Yıldönümü nedeni ile yayınlamış olduğu kutlama mesajı...

---
AKSARAY BAROSU BAŞKANI TOPRAK'IN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI(2019)
26 Ekim 2019 - 15:29

Kurtuluş savaşı milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden var oluşumuzun sembolü olmuştur.
 
Ulu Önder Atatürk'ün "Türk Ulusu'nun özyapısına ve geleneklerine en uygun yönetim Cumhuriyet yönetimidir" sözü, Cumhuriyet'in anlam ve önemini en güzel biçimde ortaya koymaktadır. 
 
Cumhuriyet, çağdaşlık, eşitlik ve özgürlüktür; büyük bir düşünce devrimidir. Cumhuriyet, milletimizin var oluş mücadelesinin en önemli kazanımı olmuştur.
 


 
Cumhuriyetle birlikte milletimiz; devlet, millet, bayrak, dil ve din bilincine kavuşmuş, demokratik, laik ve sosyal bir devlet olarak Atatürk’ün gösterdiği yolda yürümeye başlamıştır.
 
Türk Milleti, Cumhuriyet ile çağdaşlaşmanın haklı onurunu tatmış; gelişen ve kalkınan bir "dünya devleti" olmanın onuruna erişmiştir.
 
Kuruluşunun 96. yıldönümünü kutladığımız bu büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve o günden bugüne kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.
 

----
Bu haber 1010 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum