reklam banner'' width=-
-
-

HASANDAĞIN YAMAÇLARINDA ATLAR KOŞACAK

Aksaray'ın en güzel beldelerinden biri olan Helvadere Kasabası yatırımcıların gözdesi haline geldi.

---
HASANDAĞIN YAMAÇLARINDA ATLAR KOŞACAK
08 Haziran 2020 - 12:44
Aksaray'ın en güzel beldelerinden biri olan Helvadere Kasabası yatırımcıların gözdesi haline geldi.
Viranşehir adıyla anılan Roma ve Bizans dönemine ait Nora Antik Kenti, Hasandağından gelen buz gibi soğuk kaynak suyu, Hasandağı manzaralı göleti,organik çileği,doğal balı ve balık retaurantlarıyla ünlü Helvadere Kasabası, yatırımcılar için çok önemli bir cazibe merkezi haline geldi.

Aksaraylı genç iş insanı Melik Abay ,Helvadere göleti yanına geniş bir alan üzerine At binicilik tesisi ile Et-Balık tesisi kuruyor.

Söz konusu tesisin yapım çalışmalarının hızla devam ettiğini ifade eden genç yatırımcı Melik Abay yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi. "Ben atları cok seviyorum.İnönü Üniversitesi Atçılık Antrenörlüğü bölümü mezunuyum.Atlar benim için bir tutku haline geldi.Bende bu tutkumu yaygınlaştırmak ve insanlara at sevgisini aşılamak amacıyla bu işi meslek haline getirdim.

• Helvadere Kasabamızda yatırım yapmaya karar verdik.Hemen gölün üzerinde genis bir alana At binicilik tesisi ve et-balık restorantı açıyoruz.Profesyonel at biniciliği ögrenmek isteyenlere tesisimizde çok iyi bir eğirim vereceğiz.Yine bunun dışında çok güzel bir et-balık restorantını hemşerilerımızin hizmetine sunacağız.Helvadereye gelen insanlar ata binmenin yanı sıra eşsiz Hasandağı manzarasına karşı yemeklerini yiyecekler ve Türk kahvesini keyifle içebilecekler.Ayrıca Helvaderede atlı safari turları düzenleyeceğiz.Hemşerilerimiz Helvadere göleti kenarında at ile safari yaparak doğada ata binmenin keyfini yaşayacak.'

Haber-Fotoğraf Savaş Ulukaya

YASAL UYARI: Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Sultanhanı Gazetesi ve Abonesi olduğumuz Ajansımıza aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eser özel izin alınmadan kullanılamaz.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum