reklam banner'' width=-
-
-

EŞMEKAYA KASABASI'NDA ARAZİDE KABLO HIRSIZLIĞI

Bölgemizde geçimini tarımla sağlayan çiftçilerimizin başı kablo hırsızlarıyla yine dertte. Eşmekaya Kasabasında kablo hırsızlığı...

---
EŞMEKAYA KASABASI'NDA ARAZİDE KABLO HIRSIZLIĞI
30 Ocak 2021 - 17:35
Bölgemizde tarımsal sulamada kullanılmak üzere yapılan elektrik trafoları ve kabloları, hırsızların hedefinde. Daha önce yaşanan kablo hırsızlığı olaylarına bir yenisi Eşmekaya Kasabası'nın Süleymancık Yaylasında eklendi. Dün gece saatlerinde Ahmet Özkan Güneş'e ait tarlaya gelen kimliği belirsiz kişi yada kişiler sulama kuyusundan bakır kabloları çaldılar.

Ahmet Özkan Güneş, "Tarlamıza bu sabah gittiğimde elektrik direği ile pano arasındaki kablonun ve dalgıçtan da yaklaşık 8 metre uzunluğundaki bakır kablonun çalındığını gördüm. Bölgede yapılan kablo hırsızlıkları yüzünden çiftçiler büyük zararlara uğruyor. Şikayetçi olsak da yakalanan hırsızlar kısa sürede serbest bırakılıyor. bizler uğradığımız zararla kalıyoruz. Kablo hırsızlığını yapanlar gerekli cezayı almadıkları sürece bu hırsızlıkların ardı arkası kesilmeyecek. Vatandaşlarımız çok dikkatli olmalı. Bölgede tarlalarda bilmedikleri ve şüpheli araçları gördükleri zaman anında ihbar etmeliler.” dedi.

Kaynak: eskilinbilgikaynagi

YASAL UYARI: Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Sultanhanı Gazetesi ve Abonesi olduğumuz Ajansımıza aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eser özel izin alınmadan kullanılamaz.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum