reklam banner'' width=-
-

ESKİLLİ PANCAR ÇİFTÇİLERİ BİRLİK OLUP FABRİKADAN TALEPLERİNİ ALIYORLAR

Eskil ve bölgesinde faaliyet gösteren pancar ekicilerinin sorunları, Eskil’de yapılan toplantıyla masaya yatırıldı. Yapılan toplantıyda Pancar eken çiftçilerin talepleri alındı ve büyük ölçüde taleplerin karşılanacağı öğrenildi...

---
ESKİLLİ PANCAR ÇİFTÇİLERİ BİRLİK OLUP FABRİKADAN TALEPLERİNİ ALIYORLAR
02 Ocak 2020 - 17:02

Eskil ve bölgesinde faaliyet gösteren pancar ekicilerinin sorunları, Eskil’de yapılan toplantıyla masaya yatırıldı. Yapılan toplantıya Eskil Ziraat Odası başkanı İbrahim Kırlı ev sahipliği yaptı.

Toplantıya Şeker Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Hasdemir ,Şeker Üretim ve Planlaması Daire Başkanı Nuh Kaygısız, Pankobirlik Genel Müdürü Taner Taşpınar, Aksaray Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bülent Saklav, Eskil Ziraat Odası başkanı İbrahim Kırlı, Eşmekaya belediye başkanı İsmail Hakkı Güneş, İl genel meclis üyesi İsmet Mutlu’nun yanı sıra pancar üreticileri katıldı.

Değerlendirme toplantısında Eskilli çiftçiler pancar ekimiyle alakalı sıkıntılarını dile getirdiler. Çiftçilerle görüş alışverişinde bulunan heyet sorunların çözümü için gayret edileceğini ve çiftçilerin  sorunlarının biran önce çözüleceğini ifade ettiler.

----
Bu haber 3489 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum