reklam banner'' width=-
-
-

BOZCAMAHMUT KÖYÜNDE TARİHİ ESER OPERASYONU, 4 GÖZALTI

Jandarma tarafında Eskil ilçesi Bozcamahmut köyünde eski eser kaçakçılığı yapan A.U, İ.S, R.S. ve B.T. isimli dört şüpheli tespit edildi, şüphelilerin üzerinde, araçlarında ve evlerinde yapılan aramada Bizans dönemine ait olduğu değerlendiren 152 adet sikke/obje (143 adet sikke, 2 adet yüzük, 7 adet obje) ile birlikte bir adet elektronik tablet, üç adet flash bellek, iki adet detektör kulağı ve bir adet kobra el telsizi ele geçirildi.

---
BOZCAMAHMUT KÖYÜNDE TARİHİ ESER OPERASYONU, 4 GÖZALTI
03 Şubat 2021 - 11:03
Konuya ilişkin yapılan açıklamada; "Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, bölgenin tarihi geçmişi nedeniyle defineci olarak adlandırılan şahısların buldukları eserleri satmak için müşteri aradıkları bilgisinin elde edilmesi üzerine, şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik çalışma başlatılmıştır.
           
Yapılan titiz ve ısrarlı takipler neticesinde, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Eskil ilçesi Bozcamahmut köyünde 01 Şubat 2021 günü eski eser kaçakçılığı yapan A.U, İ.S, R.S. ve  B.T. isimli dört şüpheli tespit edilmiş, şüphelilerin üzerinde, araçlarında ve evlerinde yapılan aramada Bizans dönemine  ait olduğu değerlendiren 152 adet sikke/obje (143 adet sikke, 2 adet yüzük, 7 adet obje) ile birlikte bir adet elektronik tablet, üç adet flash bellek, iki adet detektör kulağı ve bir adet kobra el telsizi ele geçirilmiştir.
Şüpheliler gözaltına alınmış olup, adli makamlara sevk edileceklerdir.         
           
Kültürel mirasımızı korumak amacıyla titiz ve gayretli çalışmalarımıza devam edilecektir."
denildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Sultanhanı Gazetesi ve Abonesi olduğumuz Ajansımıza aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eser özel izin alınmadan kullanılamaz.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum