reklam banner'' width=-
-
-

BÖGE: "MEKKE'NİN FETHİNİ BU YIL EKRANLARDA KUTLAYACAĞIZ"

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sultanhanı Şube Başkanı Hacı Seyit Böge, yaptığı açıklamayla, Mekke'nin Fethi'nin her yıl geleneksel kutlandığı 31 Aralık akşamı için bilgilendirme yaptı.

---
27 Aralık 2020 - 11:20
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sultanhanı Şube Başkanı Hacı Seyit Böge, yaptığı açıklamayla, Mekke'nin Fethi'nin her yıl geleneksel kutlandığı 31 Aralık akşamı için bilgilendirme yaptı.AGD Sultanhanı Şube Başkanı Hacı Seyit Böge, her yıl 31 Aralık akşamı kutlanan Mekke'nin Fethi Programı için bir açıklama yaptı. Bu sene Covid-19 tedbirleri kapsamında, salonların kapalı olmasından dolayı online olarak yapılacak törenle ilgili Başkan Böge'nin açıklamaları şu şekilde: “Bizler Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak 31 Aralık gecesinde yüzlerce noktada Mekke'nin Fethi Programını yıllardır düzenliyoruz. Bu yıl pandemi nedeniyle bir araya gelemediğimiz şu günlerde Mekke'nin Fethi'ni her yıl olduğu gibi aynı coşkuyla sesimizin ulaştığı tüm Dünya'daki hanelerde kutlamak adına online olarak düzenliyoruz. 

Bilindiği üzere yeryüzünün ilk binası Kâbe'nin bulunduğu şehir olan Mekke İslam Ordularınca 1 Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Biz bu programları düzenlerken fethin hicri ya da miladi yıldönümünü ya da fethin kronolojisini konuşmadan ziyade fetih ruhunu kuşanmanın derdindeyiz.

Bu yıl ekranlardan düzenleyeceğimiz Fetih Buluşmasının “Yeni Bir Dünya'nın kurulmasına ve 7 Milyar insanlık âleminin saadetine vesile olması inancıyla programımıza 7'den 70'e, Edirne'den Kars'a, Avrupa'dan Afrika'ya, Balkanlardan Amerika'ya aynı duyguyu paylaşan herkesi davet ediyoruz. Tüm halkımız mekkeninfethi.com adresinde programımızın detaylarıyla ilgili bilgi sahibi olabilir ve isimlerine özel hazırladığımız online davetiye 'ye ulaşabilirler.

31 Aralık Perşembe gününün akşamı tüm halkımızı ailesiyle beraber ekranlarının başına davet ediyor ve bu Fetih coşkusunun evlerimizden tüm insanlığa yayılmasını temenni ediyoruz. Programımız TV5 ekranlarından ve sosyal medya hesaplarımızdan canlı olarak yayınlanacaktır.”

YASAL UYARI: Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Sultanhanı Gazetesi ve Abonesi olduğumuz Ajansımıza aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eser özel izin alınmadan kullanılamaz.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum