reklam banner'' width=-
-

AKSARAY VALİSİ HAMZA AYDOĞDU 'AHİLİK KÜLTÜRÜMÜZÜN KADİM BİR GELENEĞİDİR, KIYAMETE KADAR DEVAM EDECEKTİR

Aksaray'da Ahilik Haftası Kutlanıyor, Yılın ahisine kaftan giydirildi, kalfa ve çıraklar ödüllendirildi...

--
AKSARAY VALİSİ HAMZA AYDOĞDU 'AHİLİK KÜLTÜRÜMÜZÜN KADİM BİR GELENEĞİDİR, KIYAMETE KADAR DEVAM EDECEKTİR
18 Eylül 2020 - 07:29

14-20 Eylül Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Ahilik Komitesi üyeleri Vali Yardımcısı Mustafa Gündüz, Ticaret İl Müdürü İsmail Sevim, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan, Ağaç İşleri Odası Başkanı Mesut Konuk, Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Tekin, Fırıncılar, Lokantacılar Odası Başkanı Halis Altınsoy, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ülkü Yaşar Altın ve beraberindeki heyet Vali Hamza Aydoğdu’yu Valilik makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette İlin Ahisi seçilen Berber Salim Tokyay’a Ahi Kaftanı Vali Hamza Aydoğdu tarafından giydirildi.  İlin Kalfası seçilen mobilya sektöründe çalışan Ömer Cankoca ile İlin Çırağı seçilen yine mobilya sektöründe çalışan Yunus Emre Tarhan’a plaket ve ödülleri de Vali Hamza Aydoğdu tarafından verildi.

Vali Aydoğdu burada yaptığı açıklamada; Ahiliğin kendi nefsini kardeşinin nefsine feda etmek olduğunu söyledi.
Vali Aydoğdu açıklamasında : “Ahilik usta-çırak ilişkisi demek. Bu bizim kültürümüzün çok kadim bir geleneğidir. Bu ruhu her zaman yaşatmamız gerekiyor. Ahilik sözle olmaz. Bu bir davranış modudur. Türk milletinin genetik yapısında, davranış modlarında bu mod hep vardır. Allah kardeşliğimiz birliğimiz dirliğimiz daim etsin”dedi.  Vali Aydoğdu Ahilik Haftasını tebrik ederek etkinliklerin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.


 
 

Bu haber 1632 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-