reklam banner'' width=-
-

AKSARAY VALİSİ ALİ MANTI "BİLGİ EN BÜYÜK OTORİTEDİR"

Aksaray Valisi Ali Mantı Anadolu Mektebi Aksaray Okuma Grubu öğrencileri ile Belediye Başkanı Evren Dinçer, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Anadolu Mektebi gönüllüsü iş adamı Mustafa Çalışkan’ında katılımıyla düzenlenen programda bir araya geldi.

---
AKSARAY VALİSİ ALİ MANTI "BİLGİ EN BÜYÜK OTORİTEDİR"
22 Ekim 2019 - 14:05

Aksaray Valisi Ali Mantı Anadolu Mektebi Aksaray Okuma Grubu öğrencileri ile Belediye Başkanı Evren Dinçer, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ,  Anadolu Mektebi gönüllüsü iş adamı Mustafa Çalışkan’ında katılımıyla düzenlenen programda bir araya geldi.

Selçuklu dönem eserlerinden olan döneminin ilim merkezi olan tarihi Zinciriye Medresesinde düzenlenen programda 12 okuldan yaklaşık 65 öğrenci ile karşılıklı sohbet ederek geleceğe dair görüş alışverişinde bulunan Vali Ali Mantı öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.

Öğrencilerle tek tek tanışarak gelecekte yapmak istedikleri meslekler hakkında sohbet eden Vali Ali Mantı belirlenen hedeflerine ulaşmak için çok çalışmaları ve çok okuyarak kendilerini sürekli geliştirmeleri gerektiğini ifade ettiği öğrencilere: “Bilgi en büyük otoritedir. Bilen bilmeyenden her zaman üstündür. Bunun yanında öğrendiğimiz doğru şeyleri de etrafımıza yaymamız bizim en büyük görevimiz olmalıdır ”dedi.


Toplumun günümüzdeki durumu üzerine açıklamalarda bulunarak gençleri dikkatli olmaları yönünde uyaran Vali Ali Mantı; “Her zaman için özne olun, nesne olmayın, Allah’ın verdiği aklı iyi kullanın. Net, açık samimi ve dürüst olun. Günümüzde toplumda doğru bilenler suskunluk içinde duruyor. Böyle olmaz doğru bilenler her zaman konuşmalı. Önünüzde uzun bir hayat var. Hiçbir yol dikensiz değildir. Her zaman tecrübelerden yararlanın’ dedi.
Program sonunda Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Vali Ali Mantı ve Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’e kitap hediye etti.
 
 

----
Bu haber 1403 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum