reklam banner'' width=-
-
---

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ 15 YAŞINDA

Bugün ilk kuruluş kanunun kabul edilmesinin 15. yılını geride bırakacak olan her yönüyle sağlanan gelişmesiyle gıpta edilen ASÜ için Aksaraylıların ilk beklentisi Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Meslek Yüksek Okulu, Sağlık bilimleri Enstitüsünün başarılarını perçinleyecek olan Diş Hakimliği ve Eczacılık Fakültelerinin açılmasında!!!

--
AKSARAY ÜNİVERSİTESİ 15 YAŞINDA
30 Aralık 2020 - 07:22
-

Bugün ilk kuruluş kanunun kabul edilmesinin 15. yılını geride bırakacak olan her yönüyle sağlanan gelişmesiyle gıpta edilen ASÜ için Aksaraylıların ilk beklentisi Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Meslek Yüksek Okulu, Sağlık bilimleri Enstitüsünün başarılarını perçinleyecek olan Diş Hakimliği ve Eczacılık Fakültelerinin açılmasında!!! 
 
*İkinci beklenti ise kampüsteki yer altından çıkartılan tuzlu su ile sulanan ağaçlar ve çimlerin ömrünün kısalmasına  ve dolayısıyla da  milli servetin ve emeğin heba olmasına sebep olan mevcut ağaçlar ile çimlerin bu olumsuzluklardan kurtarılması ve ASÜ kampüsünün çölün içindeki vahaya benzetecek yeni ağaçların dikilmesiyle yeni çimlerin ekilebilmesi için DSİ ,Belediye ve Meslek Odalarının bu olumsuzluğu ortadan kaldıracak tatlı su şebekesinin kuruma kazandırılmasıdır. 
 
 
 2005 yılının bitimine 1 gün kala bundan 15 yıl önce 30 Aralık günü Ak Parti hükümetinin o zamanki mevcut üniversitelere ilave olarak 15  yeni Devlet Üniversitesi kurulmasıyla ilgili yasanın kabul edilmesiyle 1 asırlık aradan sonra 15 yıl önce bugün yeniden Üniversite şehri olan Aksaray’ın üniversitesi bu gün 15. yaşını doldurup  yarın 16. yaşına girecek. 

   Aradan geçen 15 yıl içinde  kurucu Rektörü Profesör Dr. Necdet Sağlam,2. Rektörü Profesör  Dr. Mustafa Acar,2. döneminin içinde olan Rektör  Profesör Dr. Yusuf Şahin ile sürekli ivme kazanarak  gelişen Aksaray Üniversitesi ülkemizin ve bölgemizin gıpta ile bakılan kurumu haline geldi. 

 Mühendislik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi ,Eğitim Fakültesi ,İslami İlimler Fakültesi ,İletişim Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Turizm Fakültesi, Tıp Fakültesi ,Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Spor Bilimleri Fakültesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Yabancı Diller Yüksek Okulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Teknik Bilimler Yüksek Okulu, Ortaköy Meslek Yüksek Okulu, Güzelyurt Meslek Yüksek Okulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ve Eskil Meslek Yüksek Okulu ile  hızla gelişerek büyüyor. 


       23005 öğrencisiyle eğitim ve öğretime devam eden Milletler arası ve milli camiada  elde ettiği başarılarıyla dikkat çeken üniversitede eğitim-öğretim, araştırma ve bilimsel faaliyetler tam zamanlı çalışan deneyimli, dinamik ve yetkin 798 öğretim elemanı ve 317 idari personel ile toplam olarak 24000 kişilik bir aile. 

 AKSARAY VE BÖLGE SAĞLIĞI İÇİN ASÜ’DE DİŞ HEKİMİLĞİ VE ECZACILIK FAKÜLTELERİ AÇILMALI!!!  

   Aksaray’a gelen hizmetler sanki sadece  buraya geldiği algılansa da aslında hangi hizmet olursa olsun ilimizin coğrafi konumu nedeniyle Aksaray’a kazandırılanların tamamından  komşu illerin ilimize yakın ilçe ile köy ve beldeleriyle milletler arası E.90 Karayolu ile Akdeniz’i ,Karadeniz’e bağlayan yollar ile ilimiz içinden geçen diğer kara yollarında seyir halinde olan araçlardakilere de hizmet verildiği göz önüne alınması istendi. 
  Bu konuda Rektör Profesör Dr. Yusuf Şahin, Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Dinçer, İlimiz Milletvekilleri İnceöz, Aydoğdu, Erel ve Kaşlı ile İGM başkanı Mehmet Tüzün başta olmak üzere tüm yetkililere seslenen hemşerilerimiz” Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Meslek Yüksek Okulu, Sağlık bilimleri Enstitüsünün başarılarının perçinlenmesi için en yakın zamanda Diş Hakimliği ve Eczacılık Fakültelerinin açılması çalışmalarına ivme kazandırılmalı. 

ÇEŞİTLİ YERLERDEN GETİRİLEN TEMİZ TOPRAĞA EKİLEN ÇİM VE DİKİLEN AĞAÇLARIN TUZLU SU İLE KURUMAMALARI İÇİN DSİ,BELEDİYE VE MESLEK ODALARI BUNLARI TATLI SUYA KAVUŞTURSUN!!! 
  
İlimiz siyasetçileri ile Mülki ve Mahalli yöneticilerle birlikte DSİ’ye, Belediye ve Meslek Odalarına seslenen hemşerilerimiz kampüsteki yer altından çıkartılan tuzlu su ile sulanan ağaçlar ve çimlerin bu su ile ömürlerinin kısaltılmasıyla milli servetin ve emeğin heba olmasına sebep olan mevcut ağaçlar ile çimlerin bu olumsuzluklardan kurtarılması ve ASÜ kampüsünün çölün içindeki vahaya benzetecek yeni ağaçların dikilmesi ve yeni çimlerin ekilebilmesi için DSİ ,Belediye ve Meslek Odalarının bu olumsuzluğu ortadan kaldıracak tatlı su şebekesini kuruma kazandırsınlar.” dediler.

Haber belge bilgi ve Fotoğraflar Gazeteci Ali Genç arşivi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Sultanhanı Gazetesi ve Abonesi olduğumuz Ajansımıza aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eser özel izin alınmadan kullanılamaz.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum