reklam banner'' width=-
-
---

YAZ KUR'AN KURSUNA KAYDINI YAPTIR SULTANHANI MÜFTÜLÜĞÜNDEN KİTABINI AL

Yaz Kur’an kursları, korona virüsü salgını nedeniyle bu yaz Diyanet TV üzerinden gerçekleştirilecek. Haberimizde yer alan linki tıklayıp yada Sultanhanı ilçe müftülüğüne Öğrencinin kimliğiyle gidilerek kayıt yaptırılıp "ETKİNLİKLERLE DİNİMİ ÖĞRENİYORUM" Kitabını alabilirsiniz.

---
YAZ KUR'AN KURSUNA KAYDINI YAPTIR SULTANHANI MÜFTÜLÜĞÜNDEN KİTABINI AL
26 Haziran 2020 - 14:01

Yaz Kur’an kursları, korona virüsü salgını nedeniyle bu yaz Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden gerçekleştirilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2020 yılı yaz Kur’an kurslarını, salgına karşı sürdürülen tedbirler kapsamında uzaktan eğitim yöntemiyle düzenleme kararı aldı. Her sene yaklaşık 3 milyon öğrencinin kayıt yaptırdığı ve yaz boyunca Kur’an-ı Kerim’i yüzünden okumayı öğrendiği, itikat, ibadet ve ahlak dersleri aldığı yaz Kur’an kursları, bu yıl Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden gerçekleştirilecek.

Yaz Kur’an kurslarına kayıtlar başladı…

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, ‘2020 Yılı Yaz Kur’an Kursları Uzaktan Eğitim Programı’na başvurmak isteyenler için internet üzerinden başvuru sistemini kullanıma açtı.

Başvurular internet üzerinden yapılacak…

Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden yayınlanacak olan yaz Kur’an kursu eğitimlerine katılmak isteyen öğrenciler, internet üzerinden başvuruda bulunmalarının ardından kendilerine en yakın il ve ilçe müftülüğüne müracaat ederek yaz Kur’an kursu ders kitaplarını temin edebilecek. Müftülüklere gidemeyen öğrenciler ise https://egitimhizmetleri.diyanet.gov.tr/kategoriler/materyaller adresinden ya da başvuru yaptıkları ekrandan taşınabilir belge (PDF) olarak ders kitaplarını bilgisayarına indirebilecek.

Diyanet TV’de yayın saatini kaçıran öğrenciler, geçmiş bölümlere ait eğitim videolarını Diyanet TV Youtube kanalından izleyebilecek.


Sınav, öğrencinin isteğine bağlı yapılacak…

Diyanet İşleri Başkanlığı, yaz Kur’an kursu eğitimlerinin son haftasında (4 - 14 Ağustos) program başvurularının alındığı internet sayfası üzerinden isteğe bağlı olmak üzere değerlendirme testi uygulayacak.
Değerlendirme testinde başarılı olan öğrencilere, “Çevrimiçi Yaz Kur’an Kursu Katılım Belgesi” verilecek.
Korona virüsü salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur'an kurslarında yüz yüze eğitimlere ara verilmiş, hafızlık eğitimleri başta olmak üzere tüm programlar uzaktan eğitim metoduyla sürdürülmüştü.

Aşağıda yer alan linki tıklayıp yada Sultanhanı ilçe müftülüğüne Öğrencinin kimliğiyle gidilerek kayıt yaptırılıp  "ETKİNLİKLERLE DİNİMİ ÖĞRENİYORUM" Kitabını alabilirsiniz.


BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

https://dibbys.diyanet.gov.tr/ehys/OgrenciKursBasvuru.aspx
 

Bu haber 5213 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum