reklam banner'' width=-
-

VİCDANSIZLAR YAVRU KÖPEK VE ANNELERİNİ ÖLÜME TERK ETTİLER

Aksaray ili Eskil İlçesi Böget köyü partağıcı bölgesinde 50 yavru ve 4 anaç köpek kimliği belirsiz kişi veya kişilerce soğuk havada boş araziye bırakıldı.Yavru köpeklerden 5 tanesi açlık ve soğuktan telef oldu.

---
VİCDANSIZLAR YAVRU KÖPEK VE ANNELERİNİ ÖLÜME TERK ETTİLER
20 Ocak 2020 - 11:21

Olay, Aksaray’ın Eskil İlçesi Böğet Köyüne 3 kilometre uzaklıktaki bulunan Partağıcı mevkiinde yaşandı.İnsanlık dışı bu olayı ihbar alan Tuz Gölü Gazetesi imtiyaz sahibi Mehmet Emin Öztürk, Böğet Köy Muhtarı Mustafa Özkan,köy sakinlerinden Mustafa Akay ve Ali Derin yavru köpeklerin bırakıldığı araziye gittiler.

Bölgeye gidildiğinde boş arazide  50 yavru ve 4 anaç  olmak üzere 54 köpekle karşılaşıldı.5 tane yavru köpeğinde soğuk ve açlıktan  öldüğü görüldü.

 Böget köyü muhtarı Muhtar  Mustafa Özkan yaptığı açıklamada," Bu hayvanları buraya atan insan olsa bunları buraya atmazdı.Ben yetkililerden bu hayvanların buradan alınıp barınaklara alınmasını istiyorum.Ya değilse bu hayvanlar burada ölüme terk edilmiş.Bir an önce buradan bu hayvanlar alınırsa sevinirim."dedi.


Köy sakinlerinden Mustafa Akay ise, “Arazimize 3 kilometre uzaklıktaki bu bölgeye 50 kadar ufak yavru enik  ve 3-5 tane de anaç köpek atılmış. Bunu vicdansızlar nasıl şekilde attılarsa bu hayvanlar burada telef oluyor. Yetkililere  duyuruyoruz bunlar biran önce buradan alınmalı.3-5 tanesi ölmüş,köprünün altında da var yavrular. Bu hayvanlara ne yapmamız gerekir bilmiyorum ama yetkililere sesleniyorum. Yoksa bu şartlarda, bu soğukta bu hayvanlar telef olur belki yarına 3-5 tanesi kalır.Bunu yapanlar vicdansız” diye konuştu.
Köy sakinlerinden Ali Derin,"Buraya geldik ve bu manzarayla karşılaştık.Bunları atanamı üzülelim bu yavrularamı üzülelim.Bumu hayvan yoksa bunları atanlarmı hayvan.İnşallah yetkililer biran önce çaresine bakarlar."dedi.
Köy muhtarı ve köy sakinleri yavru köpeklere ekmek ve su  vererek onları hayatta tutmaya çalıştılar.

 

----
Bu haber 2050 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum