reklam banner'' width=-
-

SULTANHANI YUNUS EMRE ORTAOKULU'NDA TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI AÇILDI

Sultanhanı Yunus Emre Ortaokulu Öğretmen ve Öğrencilerinin Büyük emekler vererek hazırladığı 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı sergisi gerçekleştirildi.

---
SULTANHANI YUNUS EMRE ORTAOKULU'NDA TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI AÇILDI
31 Ekim 2019 - 14:24

Sultanhanı Yunus Emre Ortaokulu Müdürü Erdal Saylan koordinatörlüğünde ve Proje Yürütücülüğünü  Fatih Altındal’ın yaptığı Öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan 22 proje, Sultanhanı Yunus Emre Ortaokulu Salonunda sergilendi.

Fuar açılışına Sultanhanı Kaymakamı Murat Karasu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hamza Ağır, Sultanhanı İl Genel Meclisi üyesi Ramazan Kök, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Kılıçoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Hilmi Demir, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Yüksel, Mahalle Muhtarları, Okul Müdürleri ve Öğretmenler Katıldı.

Kurdele kesimi ile açılan Fuarda Sergilenen 22 Proje hakkında Öğrencilerden bilgiler alan Sultanhanı Kaymakamı Murat Karasu Öğrencilerin hazırladığı bazı Projeleri deneyerek test etti ve Emek veren öğrencilere ve Öğretmenlere teşekkür etti.
 


Okul Müdürü Erdal Saylan ise 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı  Hakkında verdiği bilgide “Okulumuzda Eğitim gören bütün Öğrenciler Projelere Hazırlık aşamasında görev aldı ve Toplamda da 50 Öğrencimiz bizzat Proje Hazırlığında çalıştı. Yaklaşık 1 Aylık bir çalışma ile hazırlanan 22 Projenin sergilendiğimiz Fuarda emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. İlçemizde ve okulumuzda Allah’a şükürler olsun eğitim seviyemiz her geçen gün yükselmektedir. Amacımız çocuklarımızı nitelikli olarak yetiştirmektir. Önce kendisine, vatana, milletine, ailesine birer faydalı evlat olarak yetiştirmek istiyoruz. Sadece akademik anlamda öğrencilerimizi yetiştirmek istemiyoruz. Sadece sınavlara odaklı bir sistem yapmak istemiyoruz. Çocuğu bilimsel düşünebilen, araştıran, sorgulayan, çok okuyan nitelikli bir insan olarak yetiştirmek istiyoruz. Burada emeği geçen herkese ayrı, ayrı teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. 

          Hüseyin Tosun
Sultanhanı İhlas Haber Ajansı

   

----
Bu haber 4095 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum