reklam banner'' width=-
-
-

SULTANHANI İLÇESİNDE "TRAFİKTE YAYA ÖNCELİĞİ KIRMIZI ÇİZGİMİZ" ETKİNLİĞİ

Sultanhanı ilçesinde Türkiye geneliyle eş zamanlı olarak "Yaya önceliği Kırmızı çizgimizdir" etkinliği düzenlendi.

---
SULTANHANI İLÇESİNDE "TRAFİKTE YAYA ÖNCELİĞİ KIRMIZI ÇİZGİMİZ" ETKİNLİĞİ
30 Mart 2021 - 12:24
Sultanhanı ilçesinde Türkiye geneliyle eş zamanlı olarak "Yaya önceliği Kırmızı çizgimizdir" etkinliği düzenlendi. Sultanhanı Atatürk okulu karşında bulunan cadede Sultanhanı Kaymakamı Hasan Hüseyin Alpaslan ve Diğer ilgili Kurum amirleri, Öğretmen ve Öğrencilerin katıldığı etkinlikle Trafikte yaya önceliğine vurgu yapıldı.2018 yılında 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74’üncü maddesinde yapılan değişiklikle; “Sürücülere, yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar” hükmü getirilmiştir.

Bundan hareketle; “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” olarak ilan edilmiş ve “Trafikte Yaya Önceliği Kampanyası” hayata geçirilmiştir.

2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi yayımlanmış ve 2021-2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde 02 Şubat 2021 tarihinde düzenlenen programla kamuoyuna duyurulmuştur.

Bu hedefler doğrultusunda 2021 yılı süresince de bu trendin devam ettirilerek yürütülecek faaliyet ve destekleyici kampanyaların etkisini arttırmak, yaya ve okul geçitleri öncesinde sürücülerin yer/zemin işaretlemeleriyle bir kez daha uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak, bu alanlarda yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkının vermelerini sağlamak amacıyla 30 Mart 2021 Salı günü 12.00-15.00 saatleri arasında tüm illerimizde olduğu gibi İlimizde de eş zamanlı olarak Devletin Tüm Unsurları ile farkındalık eyleminde olduğunu göstermek amacıyla  “Önce Yaya Uygulaması” kapsamında “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” etkinlikleri icra edilecektir.


Ayrıca, Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi” nde belirlenen hedeflere ulaşmak için yıl boyunca farkındalık etkinlikleri yapılacağı kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YASAL UYARI: Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Sultanhanı Gazetesi ve Abonesi olduğumuz Ajansımıza aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eser özel izin alınmadan kullanılamaz.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum