reklam banner'' width=-
-

SULTANHANI İLÇESİNDE CORONA VİRÜSÜ ALARMI

Sultanhanı ilçesinde Dünyayı ayağa kaldıran CORONA Virüsü alarmı yaşandı. Durumundan şüphenelilen Çinli Turist Karantinaya alınarak Ambulans ile Aksaray'a sevk edildi, Aynı Minibüste bulunan 8 Çinli Turist ise Tedbir amaçlı Gözlem altına alındı...

---
27 Ocak 2020 - 18:04

Sultanhanı İlçesinde Korona ( Corona ) Virüsü alarmı...
 
Sultanhanı ilçesinde Bugün Akşam vakitlerinde Sultanhanı Sağlık Merkezine korona virüsü şüphesiyle getirilen bir hasta, hareketli dakikalar yaşanmasına neden oldu.

Edinilen ilk bilgilere göre Yaklaşık 5 Gün önce Turistlik gezi amacıyla Türkiye ye gelen Çinli bir Turist Bugün Gezi amaçlı Geldiği Bölgemizde İddialara göre aniden fenalaşarak baygınlık geçirdi. Çinli turistin fenalaştığını ve aşırı ateşlendiğini gören Geziye katıldığı Gezi Minibüsünün Şöförü ve Tercümanı tarafından hemen Sultanhanı ilçesi Sağlık merkezine getirdi. 


Sultanhanı Sağlık merkezinde Yetkililer Durumu hemen Aksaray İl sağlık müdürlüğüne bildirerek Gerekli Karantina işlemlerini yaparak Özel kıyafetli Sağlık görevlileri tarafından Korona virüsü şüphesiyle tedbir amaçlı Ambulans ile Aksaray Eğitim ve araştırma hastanesine sevk edildi.

Yine aynı Minibüste bulunan 8 Çinli Turist de maskeler takılarak tedbir amaçlı Ambulans ile Aksaray Eğitim ve araştırma hastanesine sevk edildi.


Hüseyin Tosun
  Sultanhanı

GÜNCELLEME....

AKSARAY İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN DUYURU

27.01.2020 saat 16:15 sularında Sultanhanı Entegre Sağlık Merkezi Acil Servisine Başvuran 9 Çin  vatandaşı bir hafta içerisinde Çin’den Türkiye’ye seyahat öyküsü olması nedeniyle Corona Virüs olası vaka şüphesi açısından gerekli önlemler alınarak; tanı konulması halinde tedavilerinin yapılması amacı ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri personeli tarafından korunaklı ve izole bir şekilde Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine nakli sağlanmıştır. Aynı süreçte 3 T.C vatandaşı da yakın temasta bulunmaları nedeni ile gerekli muayeneler yapılıp ilgili tetkikler açısından numuneleri alınmıştır. Kişiler Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedbir amaçlı gözetim altında tutulmaktadır.----
Bu haber 34632 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum