reklam banner'' width=-
-
---

SULTANHANI İLÇESİNDE BALYA YANGINI

Sultanhanı İlçesi Şemşettin Yaylası yakınlarında bugün öğle saatlerinde bir üreticiye ait balyalar çıkan yangında yandı.

--
SULTANHANI İLÇESİNDE BALYA YANGINI
13 Ocak 2021 - 18:48
-

Sultanhanı İlçesi Şemşettin Yaylası yakınlarında bugün öğle saatlerinde yayla yakınında bir üreticiye ait balyalar çıkan yangında kül oldu..

Edinilen bilgiye Bugün öğle saatlerinde Şemsettin yaylası yakınlarında bir üreticiye ait İstifli haldeki Saman Balyalarında henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Üretici ve yayla sakinlerinin durumu  ihbar etmesiyle Yangın mahaline Sultanhanı belediyesi İtfaiyesi ve arazözü ile jandarma sevk edildi. 

Şiddetli lodos nedeniyle Güçlükle Müdahale edilen yangında Yangının daha fazla alana sıçramaması için büyük çaba harcanarak Yanan Balyaların etrafındaki malzemeler alınarak Balya yangını kontrol altına alındı ve Şiddetli rüzgar nedeniyle Yanan balyaların kontrollü şekilde sönmesi sağlandı, Yangında üreticinin depoladığı yaklaşık 150 Ton civarı balya yanarak kül oldu.

YASAL UYARI: Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Sultanhanı Gazetesi ve Abonesi olduğumuz Ajansımıza aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eser özel izin alınmadan kullanılamaz.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 4 Yorum