reklam banner'' width=-
-
-

SULTANHANI İLÇESİ SAĞLIK MERKEZİ BAHÇESİNE TRİAJ ÇADIRI KURULDU

Ülkemizde Koronavirüs (COVİD-19) hastalığının yayılmaya devam etmesi nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından hastalığın yayılmasına engel olmak amacıyla çeşitli koruma ve kontrol önlemleri alınıyor. Bu önlemler Kapsamında Sultanhanı İlçesi Enteğre Sağlık merkezi Bahçesine Triaj Çadırı kuruldı.

----
SULTANHANI İLÇESİ SAĞLIK MERKEZİ BAHÇESİNE TRİAJ ÇADIRI KURULDU
11 Nisan 2020 - 09:31

Ülkemizde Koronavirüs (COVİD-19) hastalığının yayılmaya devam etmesi nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından hastalığın yayılmasına engel olmak amacıyla çeşitli koruma ve kontrol önlemleri alınıyor. Bu önlemler Kapsamında Sultanhanı İlçesi Enteğre Sağlık merkezi Bahçesine Sultanhanı Kaymakamlığı ve Sultanhanı Belediyesi Tarafından AFAD il müdürlüğünden temin edilen Triaj Çadırı kuruldı.

Bu tedbirler kapsamında Sultanhanı ilçesi Enteğre Sağlık merkezine başvuran hastaların sağlık kuruluşuna girmeden önce Hastane bahçesinde kurulan çadırda triajı (ateş ölçümü ve şikayet sorgulaması) yapılacak, olası COVID-19 sorgulaması sonucunda riskli bulunanlar hastane içinde oluşturulan COVID-19 muayene odasına alınacak, diğer başvuranlar şikayet başvuru nedeni yönünde değerlendirilmek üzere ilgili alana alınacak.

Ayrıca mevcut tedbirlere ek olarak hasta yakınlarının hastaneye maskesiz girmemeleri ve hastane içinde bulundukları süre boyunca bekleme salonlarında sosyal mesafenin korunması amacıyla kişiler arasında en az bir metre mesafe kalacak şekilde oturmaları sağlanacak.
 


Bu haber 5549 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum