reklam banner'' width=-
-
-

SULTANHANI İLÇESİ HAYVAN BARINAĞINA SONUNDA KAVUŞUYOR

Sultanhanı İlçesinde Vatandaşların en çok şikayet ettiği konuların başında gelen Başıboş Sokak köpekleri konusuna sonunda neşter vuruluyor. Sultanhanı belediyesi gelen Talep ve Şikayetlere kayıtsız kalmayarak Hayvan barınağı projesini hayata geçiriyor.

---
14 Ocak 2021 - 10:04
Sultanhanı İlçesinde Vatandaşların en çok şikayet ettiği konuların başında gelen Başıboş Sokak köpekleri konusuna sonunda neşter vuruluyor. Sultanhanı belediyesi gelen Talep ve Şikayetlere kayıtsız kalmayarak Hayvan barınağı projesini hayata geçiriyor.


Özellikle son yıllarda Başıboş Sokak köpekleri Sultanhanı ilçesinde Büyük sorunlar arasında yerini almıştı, Bir çok vatandaş Başıboş Sokak köpeklerinin saldırısına uğramış Vatandaşlar ve Çocuklar adeta sokağa çıkamaz hale gelmişti, Sultanhanı Gazetesi olarak vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda Hayvan Barınağı Yapılması konusunda Haberler yapmıştık. Sultanhanı Belediyesi Sonunda Vatandaşların taleplerine daha fazla duyarsız kalmadı ve Sultanhanı Belediyesi Hayvan barınağı projesini hayata geçirerek Hayvan Barınağının yapımına başladı.

Sultanhanı Arıtma tesisi yanına başlanan Hayvan barınağı ile İlçede Başı boş Hastaklılı şekilde Toplum sağlığını tehdit eden Sokak Hayvanları toplanarak Gerekli Tedavileri de tamamlanarak her türlü ihtiyaçları karşılanarak barınması sağlanacak.

Vatandaşlar barınank yapılma haberine Olumlu görüşlerini bildirerek “Sultanhanı ilçemiz gelişen bir ilçe Özellikle Yerli ve Yabancı turistlerin ve misafrlerimizin çokça geldiği Turistlik bir merkez, İlçemizde Başıboş Hastalıklı sokak hayvanları büyük tedirginlik oluşturuyor ve Biz vatandaşlara saldırarak sağlığımızı tehdit ediyordu, bu sorun öyle safaya geldi ki artık İlçe Çarşı merkezinde dahi Hastalıklı uyuz olmuş sokak Köpekleri dolmuştu, Belediyemize teşekkür ediyoruz vatandaşlarımızın bu sorununu görerek Hayvan barınagı yapımına başlanmış, bildiğim kadarıyla Aksaray’ın hiçbir ilçesinde Şuan Hayvan barınağı bulunmuyor fakat 3 yıllık bil ilçe olmamıza rağmen Sağolsunlar Başkanımız ve Sultanhanı Belediyemiz yetkilileri vatandaşlarımızın huzur ve sağlığı için bu projeyi hayata geçirmiş inşallah biran önce tamamlanır ve Sağlığımızı tehdit eden hastalık taşıyan Sokak hayvanlarımız temiz, düzenli ve sağlıklı bir ortamda barınırlar, Sultanhanı belediyemize teşekkür ediyoruz” dediler.
 

YASAL UYARI: Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Sultanhanı Gazetesi ve Abonesi olduğumuz Ajansımıza aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eser özel izin alınmadan kullanılamaz.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum