reklam banner'' width=-
-
-

SULTANHANI İLÇEMİZDE İLK MÜZİK SINIFI FAALİYETE BAŞLADI

Sultanhanı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde İlçemiz 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulunda ilk müzik sınıfında çalışmalar başladı.

---
SULTANHANI İLÇEMİZDE İLK MÜZİK SINIFI FAALİYETE BAŞLADI
08 Nisan 2021 - 11:52
Sultanhanı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde İlçemiz  75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulunda ilk müzik sınıfında çalışmalar başladı. Müzik öğretmeni Seniha Seçil Dokumacı ile okul müdürü Samet Baylan'ın girişimleriyle Sultanhanı Belediyesi ve sektör kimya aş. nin katkıları ile hazırlanan sınıf faaliyete başladı.

Konu ile ilgili alınan bilgide "Müzik eğitimi, çocuğun psikolojik gelişiminde de olumlu rol oynuyor. Müzik eğitimi yoluyla ruhsal bakımdan doyum sağlayan çocuk, hem sağlıklı bir ruhsal gelişim hem de sağlıklı bir kişilik yapısı kazanıyor. Müzik, aynı zamanda çocuğun okuma ve yazma becerilerini geliştiriyor. Müzik ile ilgilenen çocukların işitsel becerilerinin diğer çocuklara göre daha gelişkin olduğu için sözel ifadeleri daha hızla gelişir. Müzik yaparken birçok farklı alana dikkat etmesi gerektiğinden okuma ve yazma çocuğa daha kolay gelir. Ayrıca parça içinde notaları takip etme, ritmi sayma matematiksel becerileri de destekler. Bu nedenle Sultanhanı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  olarak müziğin çocuklar üzerindeki etkisini önemsiyoruz.İlçemiz  75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulunda ilk müzik sınıfımızda çalışmalarımız başlamıştır." denildi.
-

YASAL UYARI: Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Sultanhanı Gazetesi ve Abonesi olduğumuz Ajansımıza aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eser özel izin alınmadan kullanılamaz.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum