reklam banner'' width=-
-
---

SULTANHANI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAMZA AĞIR NEDEN GÖREVDEN ALINDI?

Sultanhanı ilçesinde İlçemizin yetiştirdiği değerlerden olan Sultanhanı ilçe Milli eğitim Müdürlügünü Valilik oluru ile vekaleten yürüten Hamza Ağır görevden alınarak yerine Yine Vekaleten ve Valilik oluru ile Aksaray’dan başka bir öğretmen atandığı öğrenildi.

--
SULTANHANI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAMZA AĞIR NEDEN GÖREVDEN ALINDI?
12 Ocak 2021 - 15:00
-

Sultanhanı ilçesinde İlçemizin yetiştirdiği değerlerden olan Sultanhanı ilçe Milli eğitim Müdürügünü Valilik oluru ile vekaleten yürüten Hamza Ağır görevden alınarak yerine Yine Vekaleten ve Valilik oluru ile Aksaray’dan başka bir öğretmen atandığı öğrenildi.

Sultanhanı ilçesindeYaklaşık 2 yıl 3 aydır İlçe Milli eğitim Müdürlüğü görevini üstlenen Hamza Ağır’ın Görevden alınması ilçe halkının büyük tepkisini çekti. Geçtiğimiz günlerde Görevinden alınarak Sultanhanı Atatürk ilkokuluna Müdür olarak atanan Hamza Ağır’ın neden görevden alındığı konusunda ilçe halkı tepkisini dile getirdi.

Konuya ilişkin Görüşlerini açıklayan bir vatandaş; “Sultanhanı ilçemizde ilçemizin yetiştirdiği degerlerden olan Hamza hocamızın görevden alındığını öğrendik, Yaklaşık 2 yıldan fazla zamandır ilçemiz Millieğitim müdürlüğü görevini yapan Hamza Hocamız Hangi nedenle görevinden alındı biz ilçe halkına yetkililer bunu açıklasın, İlçemiz eğitiminde bir başarısızlığı mı var?, veya Bir hatası mı var? Veya yerine atanan kişi asaleten mi görevli?, İlçemizde bütün okullarımızın ihtiyaçlarıyla dertlenen Gerek okullarımızın gerekse öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitim alabilmesi için Gecesini gündüzüne kattığını gördüğümüz bir kişi hangi nedenle görevden alınır?
Geçtiğimiz yıl Sultanhanı ilçemiz LGS de il genelinde üçüncü oldu, bu yıl yapılan deneme sınavında ise İl merkezimizin ardından bütün ilçeleri geride bırakarak birinci oldu, gelinen noktayı halkımızın görmesi gerekir.

İlçemiz Kütüpanesinin kazandırılması onun Projesi sayesinde olmuşken, Bir çok okulumuz Onun gayret ve çabası ile yenilenip eksikliklerini gidermeye çalışılmışken emeklerinin karşılığı mı bu görevden alma?

İlçe Milli eğitim müdürlüğü daha kurulmadan göreve gelen Hamza Hoca bütün Prosedürleri tek tek yerine getirerek İlçe milli eğitim müdürlüğünün kurulumunu Tamamlayıp bugünlere getirmişken bu görevden alma ne anlama geliyor? Sultanhanında Sultanhanlı idareciler neden bukadar kolay harcana biliyor? İlçe Milli eğitim müdürlüğü kurulup herşey rayına oturmuşken Siz Bu cefayı Çekmiş bir Sultanhanlıyı Görevden alın ve Bir Öğretmeni İlçe Milli eğitim müdürü olarak atayın, Bir Sultanhanlı olarak bukadar kolay insan harcanmasını ve ilçemiz ileri gelenlerinin de buna sessiz kalmasını doğrusu yadırgıyorum, Demekki Sultanhanlı Yetişmiş değerlerimizin İlçemize gelerek Kendi memleketinde Kendi hemşerilerine Hizmet etmemesinin bir sebebi varmış bir vatandaş olarak Hamza hocamızın yeniden görevine dönmesini istiyoruz”
dedi.


Sultanhanı Gazetesi

YASAL UYARI: Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Sultanhanı Gazetesi ve Abonesi olduğumuz Ajansımıza aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eser özel izin alınmadan kullanılamaz.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Emrah FİLİZ
    1 hafta önce
    İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli personel olarak hamza hoca ilçe iş ve işlemlerini dikkatli doğru bir şekilde yürütür çalışanları arasında adaletsiz davranmayan bir insandı....hamza hocanın görevden alınması kurumumuz çalışanlar olarak derin bir üzüntüye sokmuştur....saygılarım ile