reklam banner'' width=-
-
-

SULTANHANI İLÇE HASTANESİ YİNE YARIM KALDI

2016 Yılında Sultanhanı ilçe olmadan ihaleye çıkılan Sultanhanı Entegre Hastanesi bir türlü bitirilemedi. Edinilen bilgiye İhaleyi alıp inşaatı alan firmanın iş bıraktığı öğrenildi.

---
SULTANHANI İLÇE HASTANESİ YİNE YARIM KALDI
08 Şubat 2021 - 08:22
2016 Yılında Sultanhanı ilçe olmadan ihaleye çıkılan Sultanhanı Entegre Hastanesi bir türlü bitirilemedi. Edinilen bilgiye İhaleyi alıp inşaatı alan firmanın iş bıraktığı öğrenildi.


2016 Yılında ihale ile yüklenici firmaya verilen Sultanhanı Entegre hastanesi müteahhit engellini bir türlü aşamadı. Geçmiş yıllarda İkinci kez ihale edilerek yeni bir müteahhite verilen inşaat Yine yarım kaldı. Sultanhanı ilçesine yapılacak olan hastane 10 yataklı ilçe sağlık müdürlüğü+aile sağlığı merkezi ve 112 Ashi olması beklenirken mütahhitin %80’ini tamamlanmasına rağmen mevcut müteahhitte işi yarıda bıraktı. İkinci firmanın da işi yarıda bırakarak gitmesinden sonra ilçe entegre hastanesinin ne zaman biteceği konusunda belirsizlik sürüyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan ilçedeki vatandaşlar şu ifadelere yer verdiler; “ İlçe olmadan önce hastanenin kazandırılması bizleri oldukça sevindirmişti. Yer konusunda çeşitli söylentiler olsada inşaat ihale edilmişti. İhaleyi kazanan firma yaptı yapacak derken Sultanhanı ilçe olması ile birlikte ismi de ilçe entegre hastanesi olarak değişmiş oldu. İskeleti oluşunca mutahhitin ara vermesi ile ilçemize gelen siyasilere bu hastanenin biran önce yapılması yönünde taleplerden sonra yüklenici firma inşaatı hızlandırdı. Ne hikmetse yüklenici firma bir gece ansızın inaşaatı yarıda bırakarak gittiğini öğrendik. Tekrardan ihaleye çıkan hastanemiz başka bir yüklenici firmaya ihale edildiğini öğrendik. %80’i tamamlanan hastanenin Mart, Nisan Ayı içerisinde yapılarak ilçeye kazandırılacağı belirtilirken ikinci yüklenici firmanın da inşaatı yarıda bırakması ile hastanemiz yine bitirilemeden yarım kaldı. Sultanhanı İlçe Enteğre hastanemizin yapımı ne zaman bitecek, ne zaman ilçemizde bir hastane olacak sorusunu sormaya başladık. İlçe hastanemiz yılan hikâyesine dönmüş durumda, bu hastanenin bir an önce ihaleye çıkılarak artık yapılmasını istiyoruz. İnşallah ihale yapan kurum İnşaatı bitirir bitirmez belgesini ve garantisini alarak ihaleye çıkarda 5 senedir yapılamayan hastanemiz artık yapılır” dediler.

YASAL UYARI: Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Sultanhanı Gazetesi ve Abonesi olduğumuz Ajansımıza aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eser özel izin alınmadan kullanılamaz.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Musa Solak
  2 ay önce
  Rant için yapılırsa böyle yarım kalır işte
 • İsmail Bozkaya
  2 ay önce
  Siyasilerin umrundamı acaba? Nasıl olsa daha seçime 2 seneden fazla var. Seçim öncesi 10 günde bitirilir tabiki yersen. Aynı Aksarayın trenyolu, havaalanı diye bir yılan hikayeleri var buda 3.cüsü olur sürer.