reklam banner'' width=-
-
-

SULTANHANI BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ MASKE DAĞITIMI YAPIYOR

Sultanhanı belediyesi Zabıta ekipleri Sultanhanı ilçe merkezinde İş yerlerine Ücretsiz Maske dağıtımları yapıyor. Pazar alanında ise Gerekli tedbirleri alarak Korona virüs ile mücadele konusunda çalışmalarına devam ediyor.

---
SULTANHANI BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ MASKE DAĞITIMI YAPIYOR
11 Nisan 2020 - 07:21
Sultanhanı Belediyesi Corona Virüsüne karşı mücadelesini Cuma Pazarında sürdürdü. İlk olarak Perşembe Günü İlaçlama ekipleri Pazar alanında dezenfekte çalışması yaparken, Cuma Sabahı ise Alana tezgah açan Pazar Esnaflarının Kurallara uygun olarak Tezgah arası mesafelerini ayarlarken Tezgah önlerine Şeritler çekerek Vatandaşlarımızın Sosyal mesafe kuralına uymaları sağlanmaya çalışıldı. Zabıta Müdürlüğü ekipleri de pazarcı esnafına ve Pazara gelen Vatandaşlara maske ve eldiven dağıttı.

Ayrıca Pazar alanında 20 Yaş altı ve 65 Yaş üzeri Vatandaşların Sokağa çıkma yasağı konusunda kontroller yaparak yasağa uymayan vatandaşlar uyarılarak hemen Evlerine gitmesi sağlandı ve Kural ve Uyarılara uymak istemeyen kişiler hakkında yasal işlemlerin başlatılacağı vurgulandı.
 

HALI TAMİR ATÖLYELERİ VE DİĞER İŞYERLERİNE MASKE DAĞITIMI YAPILIYOR

 
Zabıta ekipleri İlçe merkezinde Faaliyette bulunan iş yerlerine Ücretsiz Maske dağıtımı yapıldı. Özellikle Halı Tamir atölyeleri ve Personel çalıştıran birçok iş yerine Maske dağıtımı yapan Zabıta ekiplerinin 2 bin civarı maske dağıtımı yaptığı ve önümüzdeki günlerde yeniden Maske dağıtımına devam edileceği bildirildi.
 
 

SULTANHANI BELEDİYESİNDEN İLÇE MERKEZİNE TIBBİ ATIK KOVALARI

 
Sultanhanı belediyesi içişleri bakanlığının Talimatları doğrultusunda Sultanhanı ilçe merkezindeki kalabalık noktalara Tıbbi Atık kovaları konuldu. Sultanhanı Enteğre Sağlık merkezi, Sultanhanı Çarşı Merkezindeki çeşitli noktala Konan Sarı renkteki Tıbbi Atık Kovalarına Kullanılan Maske ve Eldivenlerin atılması istendi. Verilen bilgide “Sultanhanı ilçemizin çeşitli noktalarına Sarı Renkte ve Üzerinde Uyarı işareti bulunan Tıbbi Atık Kovalarını konulmuştur. Vatandaşlarımızdan Özellikle Talebimiz Halkımızın  Tedbir Amaçlı Kullandıkları Maske ve Eldivenleri, Kullanıldıktan Sonra Tıbbi Atık olduğu için Normal çöp kovaları ve Sokaklara Kesinlikle Atmamaları ve Bu Atıkları İlçemizin çeşitli noktalarına bıraktığımız Sarı Renkteki Tıbbi Atık Kovalarına atmaları Sağlığımız için çok önemlidir. Vatandaşlarımızdan bu hassasiyeti göstermelerini önemle istiyoruz” dendi.
 
-

YASAL UYARI: Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Sultanhanı Gazetesi ve Abonesi olduğumuz Ajansımıza aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eser özel izin alınmadan kullanılamaz.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum