reklam banner'' width=-
-

MİLLETVEKİLİ EREL 'BU KUTSAL ZAFER, TÜRK MİLLETİ'NİN SONSUZA KADAR TAŞIYACAĞI BİR EMANETTİR'

İyi Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı...

---
MİLLETVEKİLİ EREL 'BU KUTSAL ZAFER, TÜRK MİLLETİ'NİN SONSUZA KADAR TAŞIYACAĞI BİR EMANETTİR'
26 Ekim 2019 - 16:15

Bugün, büyük bir gururla, Bir milleti küllerinden yeniden var eden, büyük önder Atatürk’ün “Türk Gençliğine emanet ediyorum” dediği Cumhuriyetimizin 96. Yılını kutluyoruz. 'Türk Milletinin karakterine en uygun idare, Cumhuriyet idaresidir' diyerek ilan ettiği Cumhuriyetin 96. yılına kavuşmanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz.
Tarihin en onurlu kurtuluş mücadelelerinden birini vermiş, ”Ya istiklal, Ya ölüm” diyebilecek kadar inançlı ve boyun eğmez bir milletin; tarihin en güçlü, en cesur liderlerinden Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, karanlıktan aydınlık bir geleceğe yürüme azminin en büyük eserini kutluyoruz aynı zamanda.

Türk Milleti için Cumhuriyetimiz her bir bireyin, ortak bir geçmişle onurlanıp, yine ortak bir geleceğe umutla bakabildiği, laik, bilimsel temellere dayalı, eşit ve özgür bir hukuk devletinde, insanca yaşanabilmesinin adıdır. Etnik kökeni, inancı, cinsel kimliği ne olursa olsun; her bir vatandaşın, kendisini güvende hissettiği, vatandaş olmanın aslında kendisini yönetenleri bizzat seçen en üstün makam olduğunun bilinciyle yaşayabildiği bir rejimin adıdır. Gerekirse ölmeyi göze almış, asla teslim olmamış ve uygar dünyada tarihten aldığı birikim ve güçle var olmayı sonuna dek hak etmiş olan milletimizin, insan onuruna yaraşır bir var olma savaşının sonucunda elde ettiği en kutsal zaferin adıdır Cumhuriyetimiz. Bu kutsal zafer, Türk Milleti’nin sonsuza kadar taşıyacağı bir emanettir.

Büyük Önderimiz Atatürk’ün eşsiz dehasının eseri olan Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu ve onurunu yaşamanın sevinci içerisinde; başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bizlere bu topraklarda yaşama imkânını sunabilmek için canlarını feda eden şehit ve gazilerimizi ve isimsiz kahramanlarımızı bir kez daha şükran ve minnetle anıyor; Büyük Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.


 

----
Bu haber 1076 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum