reklam banner'' width=-
-
-

MİLLETVEKİLİ AYDOĞDU SULTANHANI İLÇESİNE GENÇLİK MERKEZİ YAPILMA TALEBİNİ BAKAN KASAP OĞLUNA İLETTİ

Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Gerçekleştirdiği Toplantıda Suıltanhanı ilçesine Gençlik Merkezi yapılma talebini de iletti.

---
MİLLETVEKİLİ AYDOĞDU SULTANHANI İLÇESİNE GENÇLİK MERKEZİ YAPILMA TALEBİNİ BAKAN KASAP OĞLUNA İLETTİ
24 Mart 2021 - 11:04
Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Gerçekleştirdiği Toplantıda Suıltanhanı ilçesine Gençlik Merkezi yapılma talebini de iletti.

Görüşmeye ilişkin Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu yaptığı açıklamada; "Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Gençlik ve Spor Bakanlığı çalışma sahasına giren konuların, devam eden projelerin, ilimizin ve ilçelerimizin eksiklerinin, ihtiyaçlarını görüştüğümüz oldukça verimli geçen bir toplantı gerçekleştirdik.
           
Hem il merkezimizi için hem de ilçelerimizi kapsayan birçok proje üzerinde Bakan Bey ile istişarelere bulunduk. Üzerine istişare ettiğimiz pek çok konuda da gelişme olacağını görmek memnun edici bir gelişme.
           
Öncelikle Dağılgan Spor Kompleksimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Dağılgan Spor Kompleksine 500 seyirci kapasiteli tribünün ve aydınlatmanın yapılması için gerekli çalışmalar başlatılacak. Ayrıca yine Dağılgan’a sentetik çim yüzeyli futbol sahası ile sentetik yüzeyli atletizm pistinin ve prefabrik soyunma odalarının yapımı ve temini için de çalışmalar düzenlenecek.
           
Bunun yanında İl Müdürlüğümüze ait spor salonunun çevre düzenlenmesi çalışmalarının başlatılması için girişimlerde bulunduk. Çevre düzenlenmesi projesine spor salonunun bahçesine yapılacak yeni basketbol, voleybol sahalarının ve tenis kortlarının da ilave edilmesi konusunda fikir birliğine vardık.
           
Öte yandan Sultanhanı, Ortaköy, Sarıyahşi ilçelerimiz ile Gülpınar beldemize Gençlik Merkezi yapımının ve Ortaköy’e yüzme havuzu inşasının değerlendirilmesi için görüş alış verişinde bulunduk. Bakanlığımız devletimizin imkânları dâhilinde bir karar verecekler inşallah.

           
Ayrıca Eskil, Güzelyurt, Sarıyahşi, Ağaçören ilçelerimize ve Selime, Taşpınar, Gülpınar, Yenikent beldelerimiz ile Merkez Çardak Mahallesine halı saha yapılması konusunu gündeme aldık. Bakanlığımız ve il müdürlüğümüz gerekli çalışmaları ve değerlendirmeleri yapacaklardır. Yine futbol saha konusunda Demirci beldemizde çelik konstrüksiyonu tamamlanmış olan halı sahanın ve kaba inşaatı bitmiş soyunma odalarının bitirilerek yakın zamanda hizmete açılması konusunda aşama kat ettik.

Eskil ilçemizde bulunan futbol sahasının nizami hale getirilmesi için ve soyunma odası ile 500 kadar seyirci kapasiteli bir portatif tribünün yapılması için fizibilite çalışmalarının ve değerlendirmelerin bakanlık çalışma takvimine alınmasını görmek bizler için önemli.
Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ilgi alakaları için teşekkür ediyorum. Oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirdik
."
 

YASAL UYARI: Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Sultanhanı Gazetesi ve Abonesi olduğumuz Ajansımıza aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eser özel izin alınmadan kullanılamaz.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum