reklam banner'' width=-
-

HASANDAĞINA MEVSİMİN İLK KARI YAĞDI(2019)

İç Anadolu Bölgesinin Erciyes Dağından sonraki en yüksek dağı olan Hasandağı´na mevsimin ilk karı yağdı. 3 bin 268 metre yüksekliğindeki Hasan Dağı´nın zirvesi yağan karla beyaza büründü.

---
HASANDAĞINA MEVSİMİN İLK KARI YAĞDI(2019)
27 Ekim 2019 - 19:27

İç Anadolu Bölgesinin Erciyes Dağından sonraki en yüksek dağı olan Hasandağı´na mevsimin ilk karı yağdı.   3 bin 268 metre yüksekliğindeki Hasan Dağı´nın zirvesi yağan karla beyaza büründü.
Şehir merkezinden  rahatça gözüken karlı zirve güzel görüntüler ortaya çıkardı.


HASDAK DERNEĞİ ÜYELERİ HASANDAĞINA CUMHURİYET TIRMANIŞI YAPTI


HASAN DAĞINA mevsimin ilk karı düştüğü ortamda Hasdak ailesi olarak CUMHURİYET TIRMANIŞI Yapıldı. HASDAK ÜYELERİNDEN 12 KİŞİNİN KATILDIĞI TIRMANIŞA 2 ERDAK ÜYESİ dahil oldu toplamda  14 kişi olarak Hasan Dağına Cumhuriyet tırmanışı faaliyeti icra edildi. Cumartesi günü Hasandağı eteklerinde  kamp atıldı. Pazar günü ise sabah  saat 04.30 itibariyle tırmanışa başladılar. Yaklaşık beş buçuk saat süren tırmanış sonrasında sisli havada zirveye ulaşıldı. Ahmet Acun HASAN DAĞINA  bir gün önce solo tırmanış ile geceyi zirvede kamp yaparak geçirdi. HASDAK üyeleri şunları söyledi;'' dönüş vakti geldiğinde aşağıda İniş sonrası dağcı dostların yemek sürprizi unutulmazdı. Bu vesile ile Cumhuriyeti bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını şükran ve minnetle andık."diyerek günün anlamını dile getirdiler.

{bağımsız medya}

----
Bu haber 2115 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum