SULTANHANI İLÇE KAYMAKAMI ALPASLAN KURUM AMİRLERİ İLE İLÇEDE DENETİMLER GERÇEKLEŞTİRDİ

Sultanhanı ilçesinde İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Alpaslan Kurum amirlerinin de katılımı ile İlçede Kovid-19 tedbirleri denetimi gerçekleştirdi. Sokak ve cadde ve iş yerlerinde denetim yapan ekipler; maske, mesafe, hijyen ve alınan tedbirlere uymaları konusunda vatandaşlara uyarıda bulundu.


SULTANHANI İLÇE KAYMAKAMI ALPASLAN KURUM AMİRLERİ İLE İLÇEDE DENETİMLER GERÇEKLEŞTİRDİ

Sultanhanı ilçesinde İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Alpaslan Kurum amirlerinin de katılımı ile 22 Şubat 2021 Pazartesi günü İlçede Kovid-19 tedbirleri denetimi gerçekleştirdi. Sokak ve cadde ve iş yerlerinde denetim yapan ekipler; maske, mesafe, hijyen ve alınan tedbirlere uymaları konusunda vatandaşlara uyarıda bulundu. 

AKSARAY İL MERKEZİNDE İSE VALİ HAMZA AYDOĞDU TARAFINDAN DENETİMLER YAPILDI

Normalleşmemiz için hepimiz kurallara uyacağız

Aksaray’da Sağlık, Tarım, AFAD, İl Jandarma, Emniyet Müdürlüğü, Salgın Denetim Merkezi ekipleri, ve 22 kamu kurumunun denetim ekiplerinden oluşan toplam 90 ekiple Kovid-19 tedbirleri denetimi gerçekleştirildi.


Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu gazetecilere yaptığı açıklamada Sağlık Bakanlığının yerindelik kararı doğrultusunda vaka sayılarına göre; işyerlerinin açılması, kısıtlamalar ya da serbestiyet kararları illerde valilikler tarafından alınabileceğini söyledi.


Kurallara uyulması konusunda herkesin azami dikkat göstermesi gerektiğini ifade eden Vali Aydoğdu; Turuncu veya Kırmızı Liste de olmaya devam edersek normalleşmemiz çok zor olur. Bizde normalleşemezsek okullarımızı, işyerlerimizi açamayız. Bu arada bütün Aksaray bu şekilde maddi ve manevi zarar görmüş olur. Aksaraylı vatandaşlarımızdan hemşerilerimizden istirhamımız belirlenen kurallara harfiyen hepimizin uymasıdır. Bizim normalleşebilmemiz için hepimizin kurallara çok ciddi uymamız gerekiyor. Kurallara uymazsak normalleşmemiz mümkün olmayacak. Bu hem kendi sağlığımız hem komşularımızın sağlığı açısından hem de normalleşmemiz açısından çok önem arz ediyor” dedi.