reklam banner'' width=-
-
---

ESKİL İLÇESİ VALİ AYDOĞDU'DAN FEN LİSESİ SÖZÜ ALDI, BİZ NE SÖZÜ ALDIK FAHRİ BAŞKAN?

Vali Hamza Aydoğdu incelemelerde bulunmak, sorun ve ihtiyaçlarla ilgili bilgi almak üzere Eskil İlçesini ziyaret etti.İlçe belediye başkanı Necati Belgemen'in talebine olumlu cevap veren Vali Aydoğdu Eskil ilçesine Fen lisesi açılması için gerekli talimatı verdi. Geçtiğimiz Hafta Sultanhanı ilçesini de ziyaret eden Vali Aydoğdu'dan Sultanhanı ilçesi olarak Ne Talep ettik ve Ne sözü aldık ilçe halkı olarak duymak isteriz...

---
ESKİL İLÇESİ VALİ AYDOĞDU'DAN FEN LİSESİ SÖZÜ ALDI, BİZ NE SÖZÜ ALDIK FAHRİ BAŞKAN?
29 Temmuz 2020 - 08:22

Vali Hamza Aydoğdu incelemelerde bulunmak, sorun ve ihtiyaçlarla ilgili bilgi almak üzere Eskil İlçesini ziyaret etti. İlçe Kaymakamı Erkut Pamuk, İlçe Belediye Başkanı Necati Belgemen ve ilçe kamu kurum amirleri, İl Genel Meclis Üyeleri, STK temsilcileri tarafından karşılanan Vali Hamza Aydoğdu İlçe Kaymakamı Erkut Pamuk’tan ilçenin sorunları hakkında bilgi aldı.

İlçe Belediye Başkanlığını ziyaret eden Vali Aydoğdu, Belediye Başkanı Necati Belgemen’den yürütülen hizmetlerle ilgili bilgi alarak nüfusunun büyük bölümünün tarım ve hayvancılıkla geçimini sağladığı Eskil İlçesinin Aksaray tarımına; şekerpancarı, yağlık ayçiçeği, buğday, arpa, kaba yem bitkileri ile büyük katkı sunduğunu belirtti.

İlçenin eğitim, sağlık ve diğer alanlarda ihtiyaç duyduğu yatırımlar konusunda hep beraber çalışacaklarını kaydeden Vali Aydoğdu el birliği ile Eskil ve diğer ilçeler ile Aksaray’ın sorunlarının çözüme kavuşturmak ve eksikliklerini gidermek için gayret göstereceklerini belirtti.


Eskil İlçesinde Fen Lisesi açılması için talepte bulunulması üzerine için gerekli inceleme yapılması talimatı veren Vali Aydoğdu Meslek Lisesi için yeni bölüm açılması ve liseye laboratuvar kurulması içinde gerekli çalışmaların hemen başlatılacağını söyledi.

Eskil İlçe Belediye Başkanlığı tarafından yaptırılan hayvan Pazar yerinde incelemelerde bulunan Vali Hamza Aydoğdu denetimi Eskil Belediyesi ve Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılacak hayvan Pazar yerinin ruhsatını imzalayarak hayırlı olması dileğiyle İlçe Belediye Başkanı Belgemen’e takdim etti. 

Bu haber 6849 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum