reklam banner'' width=-
-
-

ESKİL ÇOKUM KÖYÜNDE 53 ADET TARİHİ ESER YAKALANDI

Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerce Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Aksaray İli Eskil ilçesi Çokum Köyü Küme Evlerinde eski eser kaçakçılığı yapan İ.K. isimli bir şüpheli tespit edilmiş, şüphelinin evinde yapılan aramada Roma dönemine ait olduğu değerlendiren 53 adet sikke/obje, (33 adet sikke, 20 adet obje) 1 adet av tüfeği ile birlikte 113 adet  av fişeği ele geçirildi.

---
ESKİL ÇOKUM KÖYÜNDE 53 ADET TARİHİ ESER YAKALANDI
16 Şubat 2021 - 13:37
Konuya ilişkin yapılan açıklamada; "Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, bölgenin tarihi geçmişi nedeniyle defineci olarak adlandırılan şahısların buldukları eserleri satmak için müşteri aradıkları bilgisinin elde edilmesi üzerine, şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik çalışma başlatılmıştır.
           
Yapılan titiz ve ısrarlı takipler neticesinde, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Aksaray İli Eskil ilçesi Çokum Köyü Küme Evlerinde 15 Şubat 2021 günü eski eser kaçakçılığı yapan İ.K. isimli bir şüpheli tespit edilmiş, şüphelinin evinde yapılan aramada Roma dönemine ait olduğu değerlendiren 53 adet sikke/obje, (33 adet sikke, 20 adet obje) 1 adet av tüfeği ile birlikte 113 adet  av fişeği ele geçirilmiştir.
Şüpheli adli makamlara sevk edilecektir.        
         
Kültürel mirasımızı korumak amacıyla titiz ve gayretli çalışmalarımıza devam edilecektir."
denildi.
 
-

YASAL UYARI: Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Sultanhanı Gazetesi ve Abonesi olduğumuz Ajansımıza aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eser özel izin alınmadan kullanılamaz.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum