reklam banner'' width=-
-
-

DEĞERLERİMİZE JANDARMANIN DUYARLIĞINI GÖSTERSİNLER!

Perşembe günü ”Darısı tüm kamu kurumlarının başına !”İL JANDARMA KOMUTANLIĞININ AKSARAY’IN TARİHİ DEĞERLERİ DUYARLILIĞI!” başlığıyla yayınlanan haberimize büyük ilgi...

---
DEĞERLERİMİZE JANDARMANIN DUYARLIĞINI GÖSTERSİNLER!
30 Kasım 2020 - 07:34
Jandarma komutanlığını taktir eden hemşerilerimiz Kamu kurumlarıyla Meslek Odaları da! 
 “  DEĞERLERİMİZE JANDARMANIN DUYARLIĞINI GÖSTERSİNLER!” 

 
 Perşembe günü ”Darısı tüm kamu kurumlarının başına !” İL JANDARMA KOMUTANLIĞININ AKSARAY’IN TARİHİ DEĞERLERİ DUYARLILIĞI!” başlığıyla yayınlanan haberimize büyük ilgi 
gösteren hemşerilerimiz ilimizdeki tüm kamu kurumlarıyla Meslek Odaları ve STK’lar tarafından da İl Jandarma komutanlığının bu konudaki hassasiyetinin dikkate alınarak aynı hassasiyetin ilimizin tarih ve turistik eserleriyle manevi değerleri ve kahramanlarına gösterilerek kendi hizmet binalarına  Jandarma hizmet binasının girişine konan panolarının artılarının da  konulması hassasiyetinin gösterilmesini istediler. 

 
   Perşembe günü yayınlanan İl Jandarma komutanlığı ana binası girişine konan ilimizin tarihi ve turistik yerlerini gösteren pano haberine büyük ilgi gösteren hemşerilerimiz mutlaka öncelikle ilimiz merkez ilçesindeki tüm il birim amirlikleri, Meslek Odaları ve STK’ların ana ve ek hizmet binalarından başlanarak tüm ilçelerimizle Belde ve köylerimizdeki kamu kurumları ,Meslek Odaları ile STK’ların yanında muhtarlıklar tarafından da  ilimizin tarih ve turistik değerleriyle manevi büyüklerimizin ve kahramanlarımızın panolarının konmasını istediler!!! 

 Hemşerilerimiz Aksaray İl Jandarma komutanlığına Temmuz ayında atanan Jandarma Albay Halil Murat Bilgiç’ten gelen bu konudaki çalışma için il Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan ve kurumu tarafından sağlanan teknik destekle komutanlık girişinde ilimizin tarihi ve turistik değerlerinin belli başlılarının konmasından dolayı komutanla birlikte bu konudaki desteği sağlayan il Kültü ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan’ada teşekkür  ettiler. 

KAMU KURUMLARINA İLİMİZİN ÖNEMLİ BELLİ BAŞLI TÜM TARİHİ VE TURİSTİK
YERLERİYLE DEVLET VE SİYASET ADAMLARIYLA KAHRAMANLARININ BİLGİLERİYLE KONUŞAN PANOLAR OLMASI SAĞLANSIN! 

   Hemşerilerimiz ”Başta Jandarma komutanlığı ana binası girişine konan tarihi ve turistik yerlerimiz olmak üzere ilimiz genelindeki akla gelebilen yer altı ve üstündeki önemli tüm tarihi eserlerimizle turistik yerlerimizin  önemlilerinin tüm kamu kurumlarıyla Meslek Odalarının ve STK’larla Muhtarlıkların hizmet binalarının ana girişleriyle koridorlarının fiziki durumuna göre bunlara ilimizin manevi büyükleri, tarihteki ve  yakın zamandaki ülkemiz ve ilimiz tarihine isimlerini yazdıran devlet adamlarıyla kahramanlarının da panoları konmalı. 
   Tüm kamu  kurumları ve Meslek Odaları ile STK’lar ve Muhtarlık hizmet binalarının durumuna ve ilgili yerdeki tarihi ve turistik esere gereğinde öncelik  verilerek ilimizin simgelerinden Hasandağı,Büyük ve Küçük(Tavşan) Ekecik dağlarının dünyanın istenerek eğri yapılmasına rağmen 800 yıldır ayakta olan tek yapısı olarak bilinen Selçuklu eseri Eğri(Kızıl)Minare, ilimizin ve ülkemizle dünyanın en büyük oyma katedrali olan Selime Katedrali. 

  İlimizin en önemli vadilerinden olan Soflar, bir birine adeta zincirin halkası gibi bağlı olan Manastır, Ilısu vadileriyle zincir halkasının 3.sünü ve en büyüğünü oluşturan derinliği ve uzunluğu ile yer yüzündeki tüm vadilerden ayıran özelliği olan tarihle tabiatın birleştiği yer olması nedeniyle bu konudaki dünyanın en uzun vadisi olan Ihlara vadisinin, 4 Kervansarayımızın, ülkemizin en büyük gölü olan göçmen kuşların ve özellikle flamingoların geçlerinde geçiş ve konaklama  yeri olarak kullandıkları Tuz Gölü’nün ve Narlı gölün, Hirfanlı barajı ile Mamasun Barajlarının. 

   Aksaray’ın en büyük ve en eski Camisi olan 1071 yılında Malazgirt zaferiyle milletimize Anadolu’nun kapılarının açılmasından takriben 50 yıl sonra yapılan ve daha sonra ise Karamanoğlu İbrahim Bey tarafından yeniden yapılırcasına onarılan bu nedenle de onun ismiyle de anılan Ulu Caminin. 

   Zinciriye medresesi, Selçuklu ve  Osmanlı Hamamı, Selime Sultan,2. Kılıçaslan ve Bekar Sultan kümbetleri, Yunus Emre, Taptuk Emre, Somuncu Baba,Şeyh Cemalleddini Aksaray’i, Pir Ali Sultan, Hüseyin Gazi türbeleriyle Hankah binalarıyla, Somuncu Baba,Şeyh Cemalledini Aksarayi, Yunus ve Taptuk Emre, Veziriazam Piri Mehmet Paşa ve Şeyhul İslam Zembilli Ali  ve Genç Osman’ın panolarının konması. 

 Konacak bu panolara ilgili bina ile anıtın ve kişinin bilgilerinin de konularak bu panolar konuşturulmalı .” dediler. Haber araştırma Ali Genç. 

YASAL UYARI: Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Sultanhanı Gazetesi ve Abonesi olduğumuz Ajansımıza aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eser özel izin alınmadan kullanılamaz.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum