reklam banner'' width=-
-
-

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN YENİ ANAYASA TALEBİNE İLK CEVAP AKSARAY'DAN!

Hazırlanan metin Cumhurbaşkanlığı makamına sunulması dileğiyle Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’ya dilekçe ile teslim edildi.

---
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN YENİ ANAYASA TALEBİNE İLK CEVAP AKSARAY'DAN!
25 Mart 2021 - 08:30
  Vali Hamza Aydoğdu’ya iletilen metinde Gazeteci Ali Genç tarafından milletimizin Türkiye’nin mutlu istikbali için nasıl bir anayasa ve yasalar olması konusundaki duygularına tercüman olmanın yanında kadim tarih boyunca gelip geçmiş medeniyetler ve ülkelerin kanunlarıyla dünyanın ilk iki anayasasıyla kendi anayasa geçmişimizdeki tecrübelerde yeni anayasa için örnek alınması için irdeleniyor. 
   
 Ali Genç Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelen Milli ve Yerli Tam Sivil ve Demokrat Anayasa talebine ilimiz adına katkı sunmak için Salı günü Vali Hamza Aydoğdu’ya teslim ettiği çalışma ile ilgili açıklamada bulundu. 

   Genç konuyla ilgili verdiği bilgide” 2007 yılı içinde milletimizin kendi vatanımızda inanç ve milli değerlerini rahatça yaşayabilmeleri ve inançlarımızın yaşanmasını engelleyen tüm yasakların ortadan kaldırılması için 2020 yılına kadar 13 sene boyunca siyasetçilere iletmemi istedikleri dileklerinden oluşan 338 sayfa tutan 244 yazı. 
 
  Milletimizin taleplerinin yanında kadim tarih boyunca kurulan devletler ile medeniyetlerinin yasalarıyla dünyanın bilinen ilk yazılı anayasası olan Medine Sözleşmesiyle birlikte 2. yazılı anayasası olan Magna Carta’nın yanında kendi milletimizin geçmişindeki anayasa tecrübelerini de içine  alan ve tamamını köşemde yayınladığım 101 yazıdan oluşan 136 sayfalık metni de anayasa yapıcılarına el altı başvuru kaynağı olması için bir araya getirdim. 
   
 Bir araya getirip ”Türkiye’nin Mutlu İstikbaline Aksaray Vilayetinin Katkısı, Cumhurdan Cumhurbaşkanına Yeni ve Milli Anayasayı Yazacaklara Gerekçeli El Altı Kaynağı” ismini verdiğim dokümanı Salı günü Vali Hamza Aydoğdu’ya resmi dilekçe ile hemşerilerimizin beklentilerinin gereğinin yeni anayasa metninde dikkate alınması dileğiyle Cumhurbaşkanlığı makamına sunulması için imza karşılığında teslim ettim. 

  Hemşerilerim adına dileğim kıyamete kadar birlik ve dirliğimizin sağlanmasının sigortası olan dinimizle dinimizin gereklerini  ve inancımızla oluşan milli değerlerimizin de vatanımızda rahatça yaşayabilmemiz  için 13 yıl boyunca dile getirilenlerin gereğinin yapılmasının yanında kadim tarih boyunca yapılan yasalar ile anayasalarında  karşılaştırılarak mükemmele en yakın anayasa metinin oluşturulmasını diliyorum” dedi. 

 

YASAL UYARI: Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Sultanhanı Gazetesi ve Abonesi olduğumuz Ajansımıza aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eser özel izin alınmadan kullanılamaz.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum