reklam banner'' width=-
-
-

ÇİFTÇİ ARAZİDEN ÇEKİLİNCE KABLO HIRSIZLARI YİNE ORTAYA ÇIKTI

Bölgemizde geçimini tarımla sağlayan çiftçilerimizin başı kablo hırsızlarıyla dertte. Hırsızlara çare bulunamıyor.

---
ÇİFTÇİ ARAZİDEN ÇEKİLİNCE KABLO HIRSIZLARI YİNE ORTAYA ÇIKTI
27 Aralık 2020 - 14:26
Bölgemizde tarımsal sulamada kullanılmak üzere yapılan elektrik trafoları ve kabloları, hırsızların hedefinde. Daha önce yaşanan kablo hırsızlığı olaylarına bir yenisi de Eskil ilçesi'nin Bayramdüğün Köyü'nde eklendi. Eskil Bayramdüğün'deki sulama kuyularında kablolar kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından çalındı.

Bayramdüğün'den Hacı Çakın (40), "Bayramdüğün'ün Güney-Doğu tarafındaki tarlamıza en son perşembe günü gitmiştim, bu sabah yeniden gittiğimde panoyla, dinamo arasındaki 30 metre uzunluğundaki bakır kablonun çalınmış olduğunu gördüm. Zararım 2.400 TL. Ayrıca, çevredeki tarlaları kontrol ettiğimizde Mehmet (Hacı Mevlüt) Keskin, Soner Güç ve Ömer Güç'e ait tarlalarda da aynı şekilde hırsızlık yapılmış. Bu hırsızlığı yapanlar yakalanıp gerekli cezayı almadıkları sürece bu hırsızlıkların arkası kesilmeyecek. Vatandaşlarımız çok dikkatli olmalı. Bölgede tarlalarda bilmedikleri ve şüpheli araçları gördükleri zaman anında ihbar etmeliler” diye konuştu. haberfark

YASAL UYARI: Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Sultanhanı Gazetesi ve Abonesi olduğumuz Ajansımıza aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eser özel izin alınmadan kullanılamaz.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum