reklam banner'' width=-
-
-

BUGÜN AKSARAY'IN HAYIRLI EVLATLARIYLA ADAMLARI SOMUNCU BABA'DA ANILACAK!

27 yıl önce 24 Aralık 1993 günü geçirdiği elim bir trafik kazasında arkadaşı Mimar Ahmet Taneri ile birlikte vefat eden Gazeteci-Yazar merhum Çapan Tekeli’nin geçirdikleri kazanın 1. yıl dönümü olan 1994’dün 24 Aralık gününde başlayan ve daha sonra ilimizin hayırlı evlatlarıyla ilimizden olmamalarına rağmen görevleri esnasında var güçleriyle birimizin bin olabilmesi için direk ve dolaylı olarak katkıda bulunanlarında her geçen yıl listeye eklenenlerle bu gün öğle Namazından sonra Ervah kabristanlığı Somuncu Baba Camisi önünde yapılacak programla anılacaklar.

---
BUGÜN AKSARAY'IN HAYIRLI EVLATLARIYLA ADAMLARI SOMUNCU BABA'DA ANILACAK!
24 Aralık 2020 - 09:20
27 yıl önce 24 Aralık 1993 günü geçirdiği elim bir trafik kazasında arkadaşı Mimar Ahmet Taneri ile birlikte vefat eden Gazeteci-Yazar merhum Çapan Tekeli’nin  geçirdikleri kazanın 1. yıl dönümü olan 1994’dün 24 Aralık gününde başlayan ve daha sonra ilimizin hayırlı evlatlarıyla ilimizden olmamalarına rağmen görevleri esnasında var güçleriyle birimizin bin olabilmesi için direk ve dolaylı olarak katkıda bulunanlarında her geçen yıl listeye eklenenlerle bu gün öğle Namazından sonra Ervah kabristanlığı Somuncu Baba Camisi önünde yapılacak programla anılacaklar. 

  26 yıldır aralıksız olarak anma programlarını organize ederek katılımcılarla memleketimizin hayırlı evlatları ile memleketimizden olmasalar da görevleri esnasında direk ve dolaylı olarak ortaya koydukları çabalarıyla birimizin bin edilmesine katkıda bulananları anma proğramlarını düzenleyen  Gazeteci-Yazar Ali Genç bu gün yapılacak 26. anma programıyla ilgili verdiği bilgide; 
   ” Mevla’mız izin verirse 26.sını yapacağımız anma programımızda; 
  “ Sultan Abdülhamit’in baş yaveri(Serkuruni) Ortaköylü Hacı Ali Paşa, Atatürk, Vehbi Çorakçı,  Dr. Adan Adıvar ve Eşi Halide Edip Adıvar ,Medeni Berk ,Oğuz demir Tüzün, Ömer Kaşif Nalbantoğlu,8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, Mehmet  Altınsoy. 
   ANAP Grup başkan Vekili Raşit Daldal, Kaymakam Yüksel Özden ,Vali Ünal Özgödek ,Gazeteci-Yazar Mahir Südemen ,Gazeteci-Yazar Çapan Tekeli, İsmail Baysal ,Tarihçi İbrahim Hakkı Konyalı, Basim Atalay , Aksaray ilinin ilk Valisi Sabri Karter, Ahmet Kadıoğlu, Bayram Ali Gürün,Mehmet Dalkılıç ,Muhammed Taki Tatlıpınar ,Mehmet Emin Gürün, Mithat Gürsoy, Aşık Mehmet Akça(Aşık Molla), Kamber Demir Gazeteci Mahmut Sabah ve Gazeteci Cengiz Kaluç’u  dualarla  anacağız. 

   Bu anma Proğramına başta ilimizin Mülki ve mahalli idarecileri olmak üzere Vekiller siyasi partilerin teşkilat başkan ve üyeleriyle birlikte ilimizin tüm atanmış ve seçilmişleriyle birlikte Meslek Odaları,STK yetkilileri, meslektaşlarımızı ve hemşerilerimizi bu günümüzü oluşturan ilimizin hayırlı evlatlarıyla, ilimize yaptıkları hizmetleriyle  adamlarımız olmayı hak edenleri  ölünün diriden beklediği dua  için bekliyoruz.”dedi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Sultanhanı Gazetesi ve Abonesi olduğumuz Ajansımıza aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eser özel izin alınmadan kullanılamaz.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum