reklam banner'' width=-
-
-

AKSARAY EKECİK GRUP KÖYLERİ ANA YOLUNDAKİ 3 KÖR NOKTA'YA NEŞTER!!!

Aksaray İl Özel İdaresi önünden başlayarak Ortaköy ilçesi Balcı mahallesine kadar devam eden grup köyleri ana yoluna çevre köylerin yollarından çıkışta bulunan ve trafik kazalarına sebep olan kör noktalar İl Özel İdaresi tarafından yapılan çalışmayla bertaraf edildi!

---
AKSARAY EKECİK GRUP KÖYLERİ ANA YOLUNDAKİ 3 KÖR NOKTA'YA NEŞTER!!!
06 Mart 2020 - 07:06
 Aksaray’ın Zafer mahallesi çıkışından başlayarak İl Özel İdaresi önünden geçen ve Ortaköy ilçesinin Balcı Mahallesine kadar devam eden ilimizin iki ana grup köy yolundan biri olan Ekecik Grup köyleri  ana yoluna çevre köylerin yollarından çıkışta bulunan kör noktaların bertaraf edilmesiyle buralarda  gelen araçların görülmemesi nedeniyle oluşan trafik kazaları da milimize edilecek.

  Konu ile ilgili olarak çalışma yerinde açıklamada bulunan Aksaray İl Genel Meclisi Başkan vekili Veysel Yıldız” İlimiz merkez ilçesi ile Ortaköy ilçemiz arasında bulunan ve ilimizin iki önemli grup köy yolu olan Ekecik Grup köyleri yoluna  bölgede bulunan köylerin yollarında çıkışta bulunan kör noktalar  can ve mal kaybı oluşturan kazalara sebep oluyordu .

   Kazaların ortadan kaldırılması için İGM başkanımız Mehmet Tüzün ve üye arkadaşlarımızla İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ile yaptığımız görüşmenin ardından daha önce kazaların yaşandığı kör noktalarında köylerin yollarından ana yola çıkarken görüşü engelleyen yerlerde bölge muhtarlarının da gözetiminde ortadan kaldırdık.

  Yapılan çalışma ile Taptuk köyümüzün, Yanyurt ve Salmanlı ile Ortaköy ilçemizin Sarıkaraman köyünden itibaren bu yolu kullanan ve Yanyurt yolu ile Salmanlı yolunda ana yola çıkan sürücülerin ve Borucu köyünden ana yola çıkıştaki sağ ve soldaki görüşü engelleyen çıkıntıları yıkarak sürücülerin daha iyi şekilde ana yola çıkmadan sağ ve soldan gelen araçları görmelerini sağladık.

 Kör noktaları ortadan kaldırırken yine buralarda kısa duraklamalar ile arızaların giderilmesine imkan verecek alanlarında oluşumunu sağlamaya çalıştık. ”dedi.


    KÖY MUHTARLARINDAN TEŞEKKÜR!

 Gerçekleştirilen çalışmayla köylerinin ve civar köylerle birlikte kullanılan yollardan grup köyleri ana yoluna çıkışlarda yola çıkıncaya kadar sağdan ve soldan gelen araçların görülememesinin can ve mal kayıplarına sebep olan kazaların bertaraf edilmesi bölge insanlarını sevindirdi.

  Bölgeleri ve köyleri adına yapılan hizmet içinBorucu köyü muhtarı Mustafa Tosun, Salmanlı köyü muhtarı Mustafa Sarıkaya, Yanyurt köyü muhtarı Bülent Sarıkaya ve Taptuk Emre köyü muhtarı Metin Koca ”Köylerimizi grup köyleri ana yoluna bağlayan çıkışlardaki kör noktaların bertaraf  edilmesini sağlayan İGM başkanı Mehmet Tüzün, İGM başkan vekili Veysel Yıldız, İGM üyelerine, İl Özel İdaresi Genel sekreteri Ramazan Altundağ,İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Altınsoy ve Yol Şube Müdürü Mustafa Yalvaç’la birlikte emeği olan tüm İl Özel İdaresi personeline hemşerilerimiz ve bölge insanları adına teşekkür ederiz.” dediler.

(Haber ve Fotoğraflar Ali Genç)
-

YASAL UYARI: Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Sultanhanı Gazetesi ve Abonesi olduğumuz Ajansımıza aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eser özel izin alınmadan kullanılamaz.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum