reklam banner'' width=-
-
-

AKSARAY'DA BİR YETİŞTİRİCİNİN FİDESİNİ EKTİĞİ DOMATESİN İÇİNDEN ÇİLEK ÇIKTI

Son yıllarda yediğimiz sebze ve meyvelere organik havası verilerek satış için köpürtülmesi, altında yatan gerçekleri hasat dönemlerinde ortaya çıkarıyor.

---
AKSARAY'DA BİR YETİŞTİRİCİNİN FİDESİNİ EKTİĞİ DOMATESİN İÇİNDEN ÇİLEK ÇIKTI
16 Ağustos 2019 - 09:08
Son yıllarda yediğimiz sebze ve meyvelere organik havası verilerek satış için köpürtülmesi, altında yatan gerçekleri hasat dönemlerinde ortaya çıkarıyor. Domates fidesini hiçbir kimyasal gübre katkısı olmadan yetiştirmek isteyenler, içini açınca karşılarına farklı bir meyvenin çıkmasına bir anlam veremedikleri gibi adeta şok oluyorlar. İşte bunlardan biride Çekiçler köyünde yaşandı. Domatesin içinden çilek çıktı.

Yediğimiz sebze ve meyvelere günümüzde ne kadar güveniyoruz belli değil. İlle de organik olsun diye tutturanlar bir anda yediği sebze ya da meyvenin farklı tat ve şekillerde olmasından dolayı şok yaşıyorlar. Çekiçler Köyünden hemşerimiz Alaaddin Ergin'in pazardan fidesini alıp bahçesinde yetiştirdiği domatesin içinden çilek çıkması çok şaşırttı. Ergin "Bahçemizde kendi elimizle dikip yetiştirdiğimiz domatesi açınca çok şaşırdık, çünkü içinden çıkan bildiğiniz çilekti. Tadına baktım ekşimsi bir çilek tadı vardı. Diğer domateslere de baktık ama başkasından çıkmadı" dedi. Genleriyle oynanan sebze ve meyve fidelerinin hasatta daha çok ürün verip daha çok para kazanılsın mantığıyla piyasalara sürülmesi, tarımda tehlikeyi de beraberinde getiren sadece bir konu olarak değerlendiriliyor.


*HABER İBRAHİM AMAÇ
-

YASAL UYARI: Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Sultanhanı Gazetesi ve Abonesi olduğumuz Ajansımıza aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eser özel izin alınmadan kullanılamaz.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum